Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Łaszczów. Poświęcenie ołtarza bł. Stanisława Starowieyskiego

Bł. Stanisław Starowieyski - działacz Akcji Katolickiej, społeczny i charytatywny, szambelan papieski, więzień i ofiara obozu koncentracyjnego w Dachau. W święto św. Stanisława Kostki (18.09) w kościele pw. Św. App. Piotra i Pawła w Łaszczowie został poświęcony ołtarz z jego wizerunkiem i relikwiami II stopnia – różańcem świętym.
Łaszczów. Poświęcenie ołtarza bł. Stanisława Starowieyskiego

Autor: Fot. Małgorzata Sobczuk

Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania asystentów Akcji Katolickiej w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Gościem specjalnym była Urszula Furtak, prezes zarządu.

POSŁUCHAJ

Następnie o potrzebie reformy rolnictwa w okresie międzywojennym widzianej oczyma bł. Stanisława Starowieyskiego mówił ks. Zbigniew Kulik z Siennicy Nadolnej.
POSŁUCHAJ

Poświęcenia bocznego ołtarza bł. Stanisława Starowieyskiego dokonał biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek podczas uroczystej mszy św. Zdaniem proboszcza łaszczowieckiej parafii ks. Krzysztofa Świty, postać męczennika z Dachau godna jest naśladowania.
POSŁUCHAJ

W 1999 r. Starowieyski został ogłoszony przez papieża Jana Pawła II błogosławionym Kościoła Katolickiego w gronie 108. męczenników czasów II wojny światowej. O wtorkowej uroczystości powiemy więcej w audycji „Ecclesia” 2 października o godz. 18:00.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze