Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 06:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Nowoczesny biurowiec w Zamościu

Dziś (04.10.2018 r.) w zamojskim ratuszu nastąpiło podpisanie listu intencyjnego z udziałem Prezydenta Miasta Zamość oraz przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na budowę nowoczesnego biurowca klasy „A” o powierzchni biurowej 5.000 m2.
Nowoczesny biurowiec w Zamościu

W maju br. Miasto Zamość przystąpiło do ogólnopolskiego programu wsparcia miast średnich pn. „Program Fabryka”, którego inicjatorem jest ARP. Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja miast średnich przez zapewnienie warunków rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma też powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji – zaznacza Andrzej Wnuk prezydent Zamościa.

POSŁUCHAJ

Obszarem zainteresowania Agencji są miasta posiadające potencjał do lokowania inwestycji w obszarze sektora nowoczesnych usług. W wyniku analiz uwarunkowań lokalnych i oceny biznesowej ARP S.A zdecydowała o przyjęciu do pierwszego etapu realizacji projektu – osiem miast – w tym Zamość – podkreśla Sebastian Murawski pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

POSŁUCHAJ

Docelowo inwestycja będzie realizowana w formule prawno-organizacyjnej jaką jest powołanie spółki celowej, w ramach której Miasto Zamość zobowiąże się wnieść do spółki grunt pod budowę aportem. Wstępna lokalizacja – to teren przy ul. Monte Casino. Pod uwagę brane były również działki przy ul. Kilińskiego i Starowiejskiej. Planowane jest aby proces inwestycyjny rozpoczął się w pierwszym kwartale 2019 r.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A