Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 09:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Jubileusz 25-lecia KT Return Zamość

Tenis ziemny to dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie. KT Return to otwarte obiekty sportowe, które usytuowane są przy ul. Studziennej 2 obok Parku Miejskiego w Zamościu. Z tych obiektów można było korzystać w sezonie wiosenno-letnim, natomiast kiedy grę w tenisa utrudniają warunki atmosferyczne, od grudnia 2016 roku tenisiści prowadzą treningi na hali tenisowej zamojskiego OSiR-u przy ul. Królowej Jadwigi 8. Odkąd powstała hala do tenisa ziemnego, warunki do gry w tenisa znacząco się poprawiły i wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną sportu.
Jubileusz 25-lecia KT Return Zamość
Autor: Małgorzata Kryk

KT Return Zamość powstał 25 lat temu, dlatego z okazji jubileuszu w piątek (12.10) odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność oraz osiągnięcia i sukcesy klubu. Na gali obecni byli zaproszeni goście: prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość Małgorzata Bzówka, klubowi założyciele, prezesi, działacze, członkowie, zawodnicy oraz sympatycy tenisa. Galę rozpoczął występ muzyczny w wykonaniu młodzieży z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Początki powstawania klubu zaprezentował prezes KT Return Zamość, Jacek Podkościelny.

POSŁUCHAJ

Działalność i osiągnięcia zawodników zostały docenione przez prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

POSŁUCHAJ

Z rąk prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka tytuł „Zasłużony dla Miasta Zamościa” otrzymał Janusz Kawałko, założyciel KT Return Zamość, do dzisiaj prezes honorowy klubu. Janusz Kawałko podziękował za dostrzeżenie wielu lat pracy.

POSŁUCHAJ

Janusz Kawałko podkreślił, że klub powstał z marzenia, jakie zrodziło się 25 lat temu.

POSŁUCHAJ

Jak wyglądały początki powstawania klubu Return Zamość?
POSŁUCHAJ

Skąd nazwa "Return"?
POSŁUCHAJ

Pierwsze otwarte korty tenisowe powstały przy zamojskim Parku Miejskim.
POSŁUCHAJ

Podczas gali wszystkim klubowym działaczom wręczono podziękowania. Zegarek z wygrawerowanym napisem otrzymał Ryszard Krawiec, wiceprezes KT Return, który przyznał, że dzięki hali dzieci i młodzież mogą kontynuować naukę gry w tenisa także w okresie jesienno-zimowym. Wspomniał, że podziękowania za wdrożenie programu „Tenis 10” należą się trenerowi Arturowi Zawiślakowi, bo dzięki jego inicjatywie program jest doceniany przez inne polskie miasta.
POSŁUCHAJ

W imieniu klubu życzenia i gratulacje złożyli Małgorzata Farion oraz prezes KS Agros Zamość, Konrad Firek. Żartobliwym akcentem gratulacje jubileuszu złożyła Małgorzata Farion, pełniąca w KT Return funkcję księgowego.
POSŁUCHAJ

Konrad Firek podkreślił, że podziękowania należą się założycielowi Returnu, który realizując marzenia przyczynił się do rozwoju tenisa w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Członek Zarządu Jerzy Osoba, który z optymizmem podchodzi do życia, podczas przemówienia zachęcił do uprawiania tenisa wszystkich, ale przede wszystkim seniorów.
POSŁUCHAJ

Wielu sukcesów na korcie życzył swojemu bratu Piotr Podkościelny.
POSŁUCHAJ

Gratulacje jubileuszu złożyli dyrektorzy zamojskiego OSiR-u, Mateusz Ferens i Magdalena Magryta.

POSŁUCHAJ

Janusz Kawałko dodał, że z radością patrzy jak w tenisa grają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim najmłodsze dzieci.

POSŁUCHAJ

Janusz Kawałko podkreślił, że wszyscy powinniśmy być dumni, iż w Zamościu znajduje się nowoczesna hala.
POSŁUCHAJ

Wiele osób w plan stworzenia kortów w Zamościu nie wierzyło. Jednak Janusz Kawałko przyznał, że dzięki wsparciu rodziny i współpracowników udało się stworzyć korty na których dzisiaj mogą grać sympatycy tej dyscypliny.

POSŁUCHAJ

Marzeniem Janusza Kawałko jest występ naszych zawodników w turnieju wyższej rangi ATF, który mógłby odbyć się w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Janusz Kawałko składa byłym i obecnym prezesom klubu najserdeczniejsze życzenia.

POSŁUCHAJ

Wszyscy przybyli na uroczystość goście na zakończenie gali mogli skosztować pysznego jubileuszowego tortu, a w sobotę i niedzielę (13 i 14.10) na hali tenisowej OSiR-u rozegrane zostały turnieje, w których udział wzięli dzieci, młodzież oraz dorośli.
 

Więcej o początkach powstania KT Return Zamość powiedział Janusz Kawałko, inicjator, założyciel oraz wieloletni Prezes, a obecnie Prezes Honorowy Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return Zamość.

POSŁUCHAJ

 

 

 

 

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edward 16.10.2018 10:50
100 Lat dla RETURNU !