Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 00:56
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Sympozjum

"100 rocznica odzyskania niepodległości – kształtowanie postaw patriotycznych w szkole” – sympozjum pod tym hasłem odbyło się wczoraj (18.10) w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu.
Sympozjum

Było to wspólne przedsięwzięcie samej szkoły oraz zamojskiego oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a także Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Dyrektor szkoły, ks. Mariusz Skakuj podkreślał, że  kształtowanie postaw patriotycznych odbywa się nie tylko w placówkach oświatowych.

POSŁUCHAJ

W sympozjum udział wziął pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość zwrócił uwagę, że najlepszym sposobem wychowania jest przykład własnego życia. Podkreślił także, że wartości, jakimi są Bóg, honor i ojczyzna, są ze sobą złączone.

POSŁUCHAJ

Pierwszą prelekcję wygłosił podczas sympozjum ks. Robert Strus. który swoje wystąpienie poświecił definicji patriotyzmu i jej odmianom.
Rozumienie patriotyzmu bardzo zależy od  światopoglądu, od pewnego systemu filozoficznego –  tłumaczył ks. Strus.

POSŁUCHAJ

O patriotyzmie pokolenia solidarności mówił Adam Kułaj. Zwycięstwu 'Solidarności” w roku 1980 towarzyszył, jak tłumaczył Adam Kułaj, wielki zapał ludzi i zbratanie grup społecznych.

POSŁUCHAJ

Uczestnicy sympozjum popularno-naukowego wysłuchali także wystąpienia Bogdana Leszczuka, który omówił drogi do niepodległości w roku 1918.

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że sympozjum '100 rocznica odzyskania niepodległości – kształtowanie postaw patriotycznych w szkole” współorganizowały Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. o. Pio, zamojski oddział Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A