Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej

Z okazji uroczystości Chrystusa Króla w sobotę (24.11) członkowie Akcji Katolickiej i KSM spotkali się na Eucharystii w zamojskiej katedrze.
Święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej

Autor: fot. Mateusz Bielko

Uroczystość Chrystusa Króla to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. . Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Bez prawdy nie ma gotowości służenia drugiemu człowiekowi, a pryzmat prawdy ma kluczowe znaczenie dla naszej przeszłości, przyszłości i obecnego zaangażowania – podkreślał ks. biskup w kazaniu.

POSŁUCHAJ

Ksiądz biskup zwracał także uwagę na odwagę stawiania sobie pytania o prawdę.

POSŁUCHAJ

Wraz ze świętem patronalnym zakończyły się obchody jubileuszu 25-lecia istnienia KSM w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Tradycyjnie podczas święta patronalnego, nowi członkowie KSM-u składają przyrzeczenia. 36 osób z 7 oddziałów parafialnych złożyło przyrzeczenia KSM. Odtąd są zwyczajnymi członkami stowarzyszenia. W tym roku wśród nich była m.in. Karolina Paczwa, z oddziału KSM w Łukowej.

POSŁUCHAJ

Świętowanie w katedrze poprzedził Zjazd Diecezjalny. Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM, Maja Kubów tłumaczy w jakim celu odbywa się takie spotkanie.

POSŁUCHAJ

W uroczystościach w katedrze wzięli udział członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia

Młodzieży oraz Akcji Katolickiej wraz z opiekunami diecezjalnymi, ks. Stanisławem Książkiem diecezjalnym asystentem KSM oraz ks. Krzysztofem Świtą odpowiedzialnym za Akcję Katolicką.

fot. Mateusz Bielko

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze