Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Opłatek Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

W Niedzielę Chrztu Pańskiego (13.01.2019) w liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Opłatek Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą sprawowaną w katedrze zamojskiej pod przewodnictwem ks. bp Mariana Rojka, który nakreślił wyzwania dla wspólnot działających w duchu katolickim.

POSŁUCHAJ

Po Mszy św. w salce przy zamojskiej katedrze odbyło się spotkanie przedstawicieli wspomnianych organizacji z pasterzem diecezji ich opiekunami oraz parlamentarzystami i przedstawicielami władz samorządowych. Maria Gmyz przewodnicząca Zarządu Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich podkreśla wielkie znaczenie tych grup.

POSŁUCHAJ

Ks. Julian Brzezicki moderator Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich podziękował wszystkim organizacjom za codzienną pracę.

POSŁUCHAJ

Głos zabrał także ksiądz Leszek Boryło asystent Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

POSŁUCHAJ

Miłym akcentem było wręczenie dyplomu gratulacyjnego pani Małgorzacie Farion za organizację Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz okolicznościowych aniołków reprezentantom ruchów z poszczególnych powiatów. Nie zabrakło przemówień oraz wspólnego dzielenia się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz poczęstunku.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze