Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Zespół „KRASNOBRODZKI GOSPEL” odniósł sukces

„KRASNOBRODZKI GOSPEL” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury zajął I miejsce w XXV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika, który w dn 10- 13.01 odbył się w Będzinie.
Zespół „KRASNOBRODZKI GOSPEL” odniósł sukces

Autor: źródło: pixabay

Zespół wokalno-instrumentalny „KRASNOBRODZKI GOSPEL” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury funkcjonuje rok czasu i już ma na swoim koncie pierwsze ważne osiągniecie. Zespół zajął I miejsce, zdobywając nagrodę finansową w wysokości 3.000 w XXV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika, który w dn 10- 13.01 odbył się w Będzinie.

Pierwszy etap do festiwalu odbył się tuż przed świętami w krasnobrodzkim Domu Kultury. Karolina Piotrowska, która wchodzi w skład zespołu i pasjonuje się tym gatunkiem muzyki przyznała, że wokaliści zaśpiewali trzy kolędy.

POSŁUCHAJ

W dn. 1-12 odbyły się przesłuchania finałowe, w których uczestniczyli: soliści chóry i zespoły, a dzień później w niedzielę (13.01) odbył się konkurs finałowy. Konkurencja była duża ponieważ zespoly rywalizowały w kilku kategoriach m.in. soliści – dzieci, soliści – młodzież, soliści – dorośli, duety i tercety, chole liturgiczne, młodzieżowe i dorosłe chóry, dziecięce zespoły wokalne, zespoły folklorystyczne. Zespól z Krasnobrodu I miejsce zajął w kategorii młodzieżowe i dorosłe zespoły wokalno-instrumentalne. Występy chóru śpiewane na chwałę Pana. Jak wyglądały przygotowania do koncertu powiedziała Karolina Piotrowska.
POSŁUCHAJ

Na jaki cel „KRASNOBRODZKI GOSPEL" przeznaczy wygraną nagrodę finansową?

POSŁUCHAJ

W najbliższą niedzielę (20.01) po wieczornej Mszy Świętej w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbędzie się koncert wokalny zespołu, a w niedzielę (27.01) muzyki gospel można będzie posłuchać w krasnobrodzkim Domu Kultury.
POSŁUCHAJ

Najbliższy koncert po niedzielnej wieczornej Mszy Świętej odbędzie się po godz. 17.00 w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.


 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze