Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Biłgoraj. Wykład ks. prof. Tadeusza Guza

W Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się (20.01) wykład ks. prof. Tadeusza Guza, wygłoszony w ramach Uniwersytetu Powszechnego działającego przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu.
Biłgoraj. Wykład ks. prof. Tadeusza Guza

Tematem spotkania było rozważanie o życiodajnej misji Kościoła w Polsce w kontekście ostatnich prób jego relatywizacji. W rozmowie Ks. Profesor wyjaśniał, na czym polegają próby relatywizacji Kościoła w naszym kraju:

POSŁUCHAJ

Ks. Guz tłumaczył również, do czego doprowadzi relatywizowanie Kościoła katolickiego:

POSŁUCHAJ

Ks. Profesor poruszył także podnoszoną politycznie kwestię konieczności rozdzielenia Kościoła od Państwa:

POSŁUCHAJ

Był to już kolejny wykład zamiejscowy Uniwersytetu Powszechnego na Ziemi Biłgorajskiej. Jego organizatorami byli poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Uniwersytet Powszechny przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa ‘Adama’ w Bondyrzu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III