Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Podsumowanie kolędowania misyjnego w Buśnie

W miniony piątek 25 stycznia w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Buśnie miało miejsce podsumowanie kolędowania misyjnego. 
Podsumowanie kolędowania misyjnego w Buśnie

Na tegoroczne podsumowanie na rzecz misji, przybyli kolędnicy misyjni z całej diecezji. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz 13, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek.

Ksiądz Andrzej Łuszcz, Dyrektor Dzieł Misyjnych naszej diecezji w rozmowie z KRZ wyraził wielkie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w i tłumaczył, że takie kolędowanie misyjne to piękne dzieło, które z roku na rok się rozrasta i powiększa.


POSŁUCHAJ


Ksiądz biskup Marian Rojek podkreślił, że takie wydarzenia są bardzo trafna formą szerzenia dzieł misyjnych.


POSŁUCHAJ


Po Eucharystii ks. Artur Schodziński, misjonarz z Patagonii opowiadał o swojej pracy misyjnej. Wszyscy obecni na wydarzeniu mogli wziąć także udział w konkursie wiedzy na temat Rwandy i Burundi.

Jedna z kolędniczek misyjnych, Jagoda, opowiedziała o tym jak wyglądało kolędowanie misyjne w jej parafii.


POSŁUCHAJ


Ksiądz Michał Efner, wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie jednocześnie rejonowy koordynator Dzieł Misyjnych diecezji zamojsko- lubaczowskiej, w rozmowie z naszym radiem, opowiedział o kole misyjnym w Strzyżowie.


POSŁUCHAJ


Wspólne świętowanie zakończył kulig, a także poczęstunek na świeżym powietrzu czyli pieczone na ognisku kiełbaski i bigos. Dodajmy że galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.radiozamosc.pl, a rozmowa z ks. Arturem Schodzińskim jutro na naszej antenie o godz 8.40 i 15.40.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze