Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Dziwne święta w kalendarzu

Rok kalendarzowy zaczynamy Dniem Emo, żeby dalej obchodzić Dzień Dziwaka, Budyniu lub Włóczykija. Mowa o dziwnych świętach, które nie są uwzględniane w tradycyjnych kalendarzach, ale za to królują w Internecie.
Dziwne święta w kalendarzu

Autor: źródło: pixabay

Jednak wśród nietypowych świąt są również takie, które propagują pozytywne emocje. Na przykład Dzień Dobrych Uczynków czy Dzień Myśli Braterskiej, który obchodzimy dzisiaj.
Dla spragnionych czułości dobra informacja: Dzień Przytulania obchodzimy dwudziestego czwartego czerwca. Powstał on niedawno, a pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad sto trzydzieści pięć tysięcy osób z całego kraju. 
- Przytulamy się, bo chcemy poczuć bliskość, ciepło, poczucie bezpieczeństwa- tłumaczy doktor Renata Maksymiuk z Zakładu Psychologii Społecznej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej. 

POSŁUCHAJ

Dzień bez ''nietypowego święta'' to dzień stracony. Obchodzimy takie święta jak Dzień Księgarza i Telewizji dla Dzieci, Dzień Palenia Świec dla Aniołków czy Dzień bez przekleństw. Spis nietypowych 'świąt' jest bardzo długi i cały czas się powiększa.
POSŁUCHAJ

Jedne są pożyteczne, inne śmieszne czy wręcz absurdalne. Celowość ich tworzenia wyjaśnia doktor Piotr Celiński, medioznawca z Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.
POSŁUCHAJ

O tym jak zmienia się nasza kultura najlepiej wiedzą seniorzy, dla których niektóre święta mogą być szokujące lub nawet gorszące. 
POSŁUCHAJ

- twierdzi pani Krystyna, emerytka. 
Mimo tych zarzutów, dalsze pomnażanie dziwnych świąt wydaje się być nieuniknione. 
- Te dni są ważne dla poszczególnych jednostek, ponieważ są wytwarzane na ich potrzeby - tłumaczy doktor Justyna Szulich- Kałuża z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
POSŁUCHAJ

Kto się uprze, codziennie znajdzie powód do świętowania. Choć byłoby dobrze, aby pewne  zachowania, jak choćby przytulanie czy całowanie, powinny nam towarzyszyć każdego dnia - nie tylko od święta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole