Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Dwudziestu uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych i średnich z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej przystąpiło (27.02.2019) do etapu diecezjalnego XXIX (29) Olimpiady Teologii Katolickiej.
Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Hasło tegorocznej edycji brzmi:,,Święty Jacek – wzór ewangelizacji” - mówi ks. dr Piotr Brodziak dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego kurii diecezjalnej w Zamościu. 

POSŁUCHAJ

Celów które towarzyszą organizacji Olimpiady jest wiele.

POSŁUCHAJ

Otwarcia Olimpiady dokonał ks. bp Marian Rojek pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej który opowiedział o trzech wartościach które towarzyszą zgłębianiu wiedzy.

POSŁUCHAJ

Dlaczego młodzi ludzie chętnie uczestniczą w rywalizacji w ramach Olimpiady wyjaśnia Bożena Kukułowicz, katechetka, pracująca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Na uczestników czekały testy z pytaniami otwartymi i zamkniętymi jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. 

POSŁUCHAJ

Dla zwycięzców 29 Olimpiady Teologii Katolickiej przewidziane są atrakcyjne nagrody.

POSŁUCHAJ

Podczas oczekiwania na wyniki etapu diecezjalnego Olimpiady uczestnicy spotkali się z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II reprezentowała studenta drugiego roku Grażyna Tyszkiewicz, która zachwalała studiowanie na tym kierunku.

POSŁUCHAJ

Olimpiada Teologii Katolickiej składa się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. Do etapu szkolnego w naszej diecezji przystąpiło 97 osób z 12 szkół. Etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 28-30 marca 2019 r. 

 

Laureatami etapu diecezjalnego Olimpiady Teologi Katolickiej w diecezji zamojsko-lubaczowksiej zostali: Dominika Kuceł (53 pkt, I LO im. ONZ w Biłgoraju), Kacper Biłant (49 pkt, II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu) i Piotr Łoba (47 pkt, III klasa Gimnazjum przy I LO im. ONZ w Biłgoraju).

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A