Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Biłgoraj. W umiejętnościach leśnych nie mają sobie równych

Zakończyły się XI Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych, które w dniach 11-13 kwietnia odbywały się na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj  i Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.
Biłgoraj. W umiejętnościach leśnych nie mają sobie równych

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Środowiska – Główny Konserwator Przyrody oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Mistrzostwa podsumowała dyrektor Technikum Leśnego w Biłgoraju, Barbara Serafin:

POSŁUCHAJ

I miejsce w klasyfikacji ogólnej drużynowo bezkonkurencyjnie wywalczyła drużyna gospodarzy czyli Technikum Leśne w Biłgoraju, która zdobyła tytuł Mistrza Polski i będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Szwecji. Drugie miejsce zajęła drużyna z Technikum Leśnego w Tucholi, zaś trzecie przypadło Technikum Leśnemu w Lesku.

Przygotowanie do mistrzostw to była ciężka praca, ale jak widać bardzo efektywna – wyjaśniał kapitan drużyny z biłgorajskiego ‘Leśnika’, Marcin Otulak:

POSŁUCHAJ

Piotr Jęndrzyński z Tucholi indywidualnie został mistrzem Polski w konkurencjach praca pilarką i ścnika drzew stojących, co daje mu możliwość reprezentowania kraju na Mistrzostwach Drwali:

POSŁUCHAJ

Opiekun drużyny z Tucholi, Kamil Szarmach nie ukrywał radości i dumy ze swoich podopiecznych:

POSŁUCHAJ

Gratulacje zwycięzcom składał również Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, Mariusz Szwed:

POSŁUCHAJ

Podczas mistrzostw zawodnicy zmierzyli się z kilkoma konkurencjami sprawdzającymi ich umiejętności. Mieli do czynienia m.in. ze ścinką drzew, Biegiem Leśnika, z zawodami drwali w konkurencjach takich jak zmiana łańcucha, przerzynka kombinacyjna i precyzyjna oraz okrzesywanie.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)