Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

W grupie łatwiej

Uwaga rolnicy: od dziś (15.04) do końca maja oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o przyznanie pomocy na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.
W grupie łatwiej

O przyznanie pomocy mogą starać się nowe grupy producentów rolnych, uznane od 15 września 2018 r., składające się z osób fizycznych, działające jako przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Wsparcie mogą otrzymać grupy, które m.in. zadeklarują realizację planu biznesowego w celu osiągnięcia jego założeń w trakcie trwania 5-letniego okresu wsparcia. Warto pamiętać, że ze wsparcia wyłączeni są producenci drobiu oraz mięsa lub jadalnych podrobów drobiowych. Mówi Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

POSŁUCHAJ

Limit wsparcia wynosi 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznawania pomocy. Pozostaje na niezmienionym poziomie w kolejnych latach. Warto pamiętać, że kolejność przyznawania pomocy ustalona będzie na podstawie liczby przyznanych punktów.
Dokumenty aplikacyjne jak zawsze dostępne są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze