Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Biłgoraj. Otwarcie sezonu motocyklowego

Z inicjatywy Klubu Miłośników Motocykli ‘Cygnus’ w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się (01.05) oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
Biłgoraj. Otwarcie sezonu motocyklowego

Wydarzenie zgromadziło kilkuset motocyklistów z Biłgoraja i okolic, a także z zaprzyjaźnionych grup motocyklowych z całej południowo-wschodniej Polski. Rozpoczęło się ono od Eucharystii, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz motocyklistów, ks. Robert Fuk, który już na wstępie zaznaczał, iż obecność motocyklistów w świątyni jest ich świadectwem wiary i nadzieją w Bożą Opatrzność i miłosierdzie:

POSŁUCHAJ

Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Wawszczak, który podkreślał, iż wszelkie pasje i talenty będą tylko wówczas przynosiły owoce i dawały radość, gdy zostaną złączone z Chrystusem:

POSŁUCHAJ

Ks. Robert Fuk w rozmowie podkreśla, iż otwarcie sezonu mszą św. to osobiste zawierzenie motocyklistów Panu Bogu:

POSŁUCHAJ

Jazda na motocyklu to dla mnie najlepsza forma odpoczynku i sposób na stres – wyjaśnia wiceprezydent KMM ‘Cygnus’, Wacław Mazurek:

POSŁUCHAJ

W ramach otwarcia sezonu motocykliści zorganizowali również zbiórkę funduszy na rzecz biłgorajskiego oddziału Stowarzyszenia ‘Krok za krokiem’, zaś jednym z kwestujących był motocyklista Zbigniew Słupski:

POSŁUCHAJ

Po mszy św. wszystkie pojazdy zostały uroczyście pobłogosławione, a następnie motocykliści w paradzie ulicami Biłgoraja udali się do Nadrzecza na dalszą część imprezy, gdzie czekał na nich wspólny posiłek i zaplanowane koncerty.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny