Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Odpust u MB Łaskawej Lwowskiej - Lubaczów

W Lubaczowie, w parafii Konkatedralnej, 7 maja, nabożeństwem majowym i uroczystym wniesieniem relikwii św. Andrzeja Boboli rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej.
Odpust u MB Łaskawej Lwowskiej - Lubaczów

Nabożeństwu i Mszy Św. odpustowej przewodniczył biskup Artur Miziński. W uroczystościach brał udział pasterz naszej diecezji, biskup Marian Rojek, który powitał zgromadzonych w świątyni.

POSŁUCHAJ

Słowo Boże wygłosił  biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcał w nim, by powierzać się ufnie Matce Bożej:

POSŁUCHAJ

'To radość dla Matki Bożej, być częścią naszego życia” – dodał kapłan:

POSŁUCHAJ

Uroczystość odpustowa połączona była z X Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego oraz obchodami XX-lecia Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. 
Podczas uroczystości można było uzyskać Papieski Odpust Zupełny. Przywilej ten nadał Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny