Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:13

Jak zdrowo przytyć?

Jeśli chodzi o figurę, dużo osób ma problemy z nadwagą. Szukamy skutecznych diet, katujemy się morderczymi treningami, są jednak osoby, które mają zupełnie odwrotny problem – są zbyt szczupłe i pragną przytyć. W wielu przypadkach okazuje się, że przybieranie na wadze jest dużo trudniejsze niż odchudzanie. Niektóre osoby mają zbyt szybką przemianę materii. Co więc robić, aby przybyło nam kilka kilogramów?
  • 22.06.2018 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak zdrowo przytyć?

Odpowiednia dieta

Na pewno konieczna jest wysokokaloryczna dieta, ale musi być ona odpowiednio zaplanowana. Wpychanie w siebie niezdrowego jedzenia, spożywanie zbyt dużych ilości cukrów i tłuszczu w żaden sposób nie wpłynie na budowę tkanki mięśniowej.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych i powodować wzrost tkanki mięśniowej. Posiłki należy spożywać regularnie, najlepiej jeść pięć – sześć mniejszych posiłków dziennie, niż trzy większe. W ten sposób regularnie dostarczamy naszemu organizmowi energię i białko. Nigdy nie zapominajmy o najważniejszym posiłku w ciągu dnia – o śniadaniu.

Starajmy się spożywać więcej węglowodanów – najlepiej złożonych (kasze, ryż, brązowy makaron), więcej białka, zdrowych tłuszczy. Do każdego posiłku należy dodawać porcję warzyw i owoców. Uzupełniają one dietę w witaminy, składniki mineralne, błonnik pokarmowy.

Jako przekąski najlepiej spożywać  suszone owoce, orzechy, pestki dyni, słonecznika. Stanowią one doskonałe źródło zdrowych tłuszczy, składników mineralnych, białka.  

Aktywność fizyczna

Bardzo ważna jest też regularna aktywność fizyczna. Nikt chyba nie chce, aby dodatkowe kilogramy przemieniły się w tkankę tłuszczową. Aktywność fizyczna to sposób na ujędrnienie i wyrzeźbienie ciała oraz na równomierne rozłożenie dodatkowych kilogramów.

Warto więc zacząć ćwiczyć. Jeśli nie mamy kondycji, nasze mięśnie są słabe, zacznijmy od krótkich treningów opierających się o masę własnego ciała. Mogą to być przysiady, pompki, przysiady i wypady z wyskokiem. Jeżeli już nasza kondycja się poprawi, treningi można wydłużać, dodawać do nich obciążenia i hantle. Hantle można stworzyć samodzielnie wykorzystując gryfy.

Pamiętajmy też o odpoczynku, niezwykle ważny jest wystarczająco długi sen, znajdźmy czas na relaks, starajmy się unikać stresu. Trzeba też nastawić się pozytywnie. Proces nabierania masy ciała to proces powolny. Ważna jest więc wytrwałość i regularność.

 

--- Artykuł sponsorowany ---