Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kariera w Zamościu? Tych pracowników brakuje na rynku pracy

Nowy rok to dobry moment na zmianę pracy. Warto poszukać zajęcia zgodnego ze swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. Ważne będzie również atrakcyjne wynagrodzenie, możliwości rozwoju i dogodna lokalizacja miejsca pracy lub możliwość pracy zdalnej. Jakie oferty pracy czekają na kandydatów w Zamościu?
  • 03.01.2023 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kariera w Zamościu? Tych pracowników brakuje na rynku pracy

Zamość i okolice to dynamicznie rozwijający się rynek pracy. Zatrudnienie znajdą tam przedstawiciele wielu różnych zawodów. Wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na sporo ofert pracy i dobre zarobki. W niektórych zawodach ciągle brakuje pracowników, zatrudnienie można więc znaleźć niemal od ręki. Władze miasta podejmują coraz więcej inicjatyw, aby dostosować oferty pracy do wymagań rynkowych, a także pomóc w zdobyciu nowych kwalifikacji. W Zamościu poszukiwani są przede wszystkim pracownicy fizyczni np. budowlańcy, przedstawiciele specjalistycznych zawodów takich jak np. spawacz czy tokarz, ale także pracownicy umysłowi np. z branży księgowości czy IT. Na rynku ciągle widać też deficyt pracowników zawodów medycznych, zwłaszcza pielęgniarek czy ratowników medycznych. W mieście działają specjalne strefy ekonomiczne czy strefy aktywności gospodarczej, co sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy. Do największych pracodawców w Zamościu należą m.in. Szpital Wojewódzki, PGE Dystrybucja S.A. szkoły podstawowe, urząd miasta, urząd skarbowy czy PKP, a także hotele i lokale gastronomiczne.

Jacy pracownicy są poszukiwani w Zamościu?

Poszukując pracy w Zamościu najlepiej jest skorzystać z internetowych wyszukiwarek ofert pracy np. Gowork. Oferty można przefiltrować np. wybierając odpowiednią branżę czy rodzaj etatu. W Zamościu dostępne są zarówno oferty pracy stacjonarnej, jak i zdalnej. Pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz więcej pracowników jest otwartych na elastyczne formy zatrudnienia i sposoby wykonywania pracy. Niektóre stanowiska nie wymagają pracy z biura, co daje możliwości znalezienia pracy także osobom z mniejszych miejscowości w okolicach Zamościa. Analizując oferty pracy dostępne w Internecie widać, że Zamość to przede wszystkim oferty pracy w branży budowlanej, spedycji, nieruchomościach, obsłudze klienta, gastronomii czy handlu. Pracę bez problemu znajdą też osoby zainteresowane zatrudnieniem w turystyce, transporcie czy w szeroko pojętych usługach. Na wiele oferty mogą też liczyć mechanicy, monterzy, operatorzy maszyn, przedstawiciele handlowi, specjaliści branży IT, w tym informatycy i programiści, a także osoby z wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości np. księgowi. Do ciekawych ofert pracy w Zamościu należy np. oferta zatrudnienia jako spawacz, kierownik produkcji, analityk AML, wydawca, specjalista ds. marketingu, elektromonter, kierownik sklepu, inżynier budowy, lider oddziału w branży sanitarno-grzewczej czy specjalista ds. restrukturyzacji. Poszukiwane są również osoby ze znajomością języków obcych, zwłaszcza angielskiego, ale też np. ukraińskiego, a także specjaliści np. od przetargów czy postępowań podatkowych. Zamość to też oferty pracy w administracji państwowej. Izba Administracji Skarbowej poszukuje księgowych, Komenda Miejska Policji inspektorów, Urząd Statystyczny analityków i statystyków, Archiwum Państwowe poszukuje archiwistów, a Powiatowy Inspektorat Weterynarii inspektorów weterynaryjnych i weterynarzy.

--- Artykuł sponsorowany ---