Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kiedy sprawdza się wynajem samochodu z wypożyczalni aut

Dobra wypożyczalnia samochodów powinna zapewniać atrakcyjne warunki wynajmu aut, by każdy mógł skorzystać z usługi. Warto zawsze porównać oferty firm, żeby nie przepłacać.
 • 30.10.2023 14:04
Kiedy sprawdza się wynajem samochodu z wypożyczalni aut

 

Czy warto wynająć auto jadać na wakacje?

Wynajem auta stał się komfortowym rozwiązaniem, ponieważ w dowolnym momencie można skorzystać z usług. Przykładowo, wybierając się na wakacje z rodziną, a nie mając samochodu, gdyż czeka w warsztacie na naprawę czy został sprzedany, można wypożyczyć. Z tego rozwiązania korzystają osoby, które nie posiadają swojego auta, bo na co dzień nie jest im potrzebne. Jeśli tylko podpiszą umowę, wyjeżdżają z firmy eleganckim wozem, dopasowanym do własnych potrzeb.  Nawet wyjeżdżając za granicę, turyści decydują się na podróż wynajętym samochodem, ponieważ mogą swobodnie się przemieszczać i odwiedzać wyjątkowe miejsca. Takiego komfortu nie zapewnia podróż innymi środkami lokomocji.

Do głównych zalet wynajmu auta na wakacje czy weekend zalicza się przede wszystkim:

 • minimum formalności i brak dodatkowych kosztów,
 • zero stresu,
 • swoboda i wygoda,
 • niezależność od rozkładów jazdy i pogody,
 • przemieszczanie się po dowolnych terenach, np. górskich, wiejskich czy odległych,
 • bezpieczeństwo,
 • komfort i wygoda,
 • mobilność,
 • przewożenie dowolnego bagażu,
 • szybkość podróżowania,
 • wybór dowolnego modelu pojazdu.

Niezależnie od tego, czy wakacje mają być w Polsce, czy za granicą, zawsze można skorzystać z wynajmu, wystarczy tylko dokonać rezerwacji na stronie https://www.readytodrive.pl. Warto podjąć decyzję wcześniej, by wybrać odpowiedniej marki auto, dopasowane do potrzeb rodziny.

Kiedy powinniśmy otrzymać samochód zastępczy?

Kiedy pojazd ulegnie wypadkowi z winy innego kierowcy, można otrzymać samochód zastępczy, a koszty są pokrywane przez ubezpieczyciela z OC sprawcy. Kiedy jest szkoda częściowa, z auta korzysta się do czasu jego naprawy, natomiast przy całkowitym zniszczeniu, wynajętym pojazdem kierowca jeździ do momentu wypłaty środków przez TU. Nie wszyscy jednak wiedzą o przysługującym im prawie do samochodu zastępczego, niezależnie od tego, czy ma być użytkowany do celów prywatnych lub zarobkowych. Można otrzymać pojazd, bez pytania o zgodę sprawcy kolizji czy wypadku, a nawet ubezpieczyciela, bo tak stanowią przepisy. Rozliczenie za wynajem odbywa się bezgotówkowo, między wypożyczalnią a TU.

Takie rozwiązanie jest opłacalne, ponieważ wypożyczalnia https://zastepczy.org nie pobiera kaucji oraz innych opłat za usługę, ponieważ koszty pokrywa ubezpieczalnia. Z auta zastępczego można korzystać bez limitu przejechanych kilometrów. Samochód bezpłatnie jest podstawiany pod wskazany adres na terenie całego kraju, a po zakończeniu wynajmu, odbierany przez wypożyczalnię, co jest bardzo wygodnym wariantem. Można się nim poruszać jak swoim, również poza granicami kraju, bez jakichkolwiek dopłat za wyjazdy. Zastępczy pojazd posiada pełne ubezpieczenie AC, więc w przypadku kolizji, kierowca nie płaci udziału własnego. Klient otrzymuje samochód zastępczy tej samej klasy co uszkodzony, co jest z kolei komfortową opcją. Assistance 24 zapewnia bezpieczny, sprawny samochód.

Jaką wybrać wypożyczalnię lokalną czy sieciową?

Dobra wypożyczalnia samochodowa powinna mieć ofertę, spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Najemcy muszą czuć, że jest dla nich pod każdym względem korzystna. Istotną rolę odgrywa oczywiście cena. Na ostateczną decyzję odbiorców wpływa kwota wynajmu, kaucja, dodatkowe opłaty i limity kilometrów oraz ubezpieczenie. Niemniej ważne są: warunki skorzystania z usługi, odbiór i zdanie przedmiotu. Na stronie https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/wynajem-samochodu-przez-posrednika-booking.com-i-rentalcars.com-czy-warto/ można sprawdzić na jakich zasadach wypożyczyć samochód.

Dobra firma dysponuje różnorodnymi markami i modelami, co pozwala wybrać odpowiedni pojazd do jazdy. Szczególnie wymagający są klienci biznesowi, ponieważ poszukują reprezentacyjnych pojazdów do wyjazdów na spotkania z kontrahentami, konferencje czy szkolenia. Dla osób prywatnych, większe znaczenie niż luksus, ma komfort podróżowania, brak limitu kilometrów i ładowność auta. Wypożyczalnia samochodów Comfort Car oferuje niskie koszty wynajmu, bez dodatkowych opłat. Usługa jest dostępna na każdą kieszeń. Spełnia oczekiwania wszystkich najemców. Warto dodać, że nie pobiera kaucji, z wyjątkiem dwóch luksusowych model: Ford Ranger Raptor i Porsche Macan.

Podsumowanie

Planując wynająć auto wybierając się na wakacje, weekend czy w podróż służbową, warto wybrać taką wypożyczalnię samochodów, która oferuje najniższe ceny i dysponuje odpowiednią flotą pojazdów. Dzięki temu można wybrać przedmiot dopasowany do własnych potrzeb, prywatnych lub biznesowych. Wygodną opcją jest rezerwacja auta online. Samochód będzie czekał zatankowany do pełna i czysty, w ustalonym miejscu. Wypożyczalnia oferuje również auta zastępcze bez pobierania opłat, ponieważ koszty pokrywa ubezpieczalnia z OC sprawcy. Zgodnie z prawem, każdy poszkodowany może skorzystać z tego wariantu.

--- Artykuł sponsorowany ---