Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 20:01

Krótkie spodnie robocze, czyli odzież BHP na lato

Odzież robocza ma nie tylko zapewnić ochronę przed urazami na budowie, ale przede wszystkim nie może krępować ruchów, a pracownik musi czuć się w niej swobodnie, by nie przeszkadzała mu podczas wykonywania swoich zadań. Dlatego właśnie w okresie letnim tak istotne jest znalezienie spodni do pracy, które będą stanowiły zabezpieczenie przed możliwymi kontuzjami, a jednocześnie pozwolą na swobodny dopływ powietrza do ciała. Na jakie jeszcze elementy warto zwrócić uwagę, by dobrać właściwe spodnie robocze na lato dla siebie i swoich pracowników? Poznaj, czym cechują się dobre krótkie spodnie robocze.
  • 12.08.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Krótkie spodnie robocze, czyli odzież BHP na lato

Odpinane nogawki, czyli uniwersalne rozwiązanie dla spodni roboczych, które sprawdzą się zarówno latem, jak i w innych okresach

Profesjonalna odzież do pracy kojarzona jest zazwyczaj ze spodniami na szelki (tzw. ogrodniczki), które nie wymagają paska, łatwo się je zdejmuje i mają wiele kieszeni na narzędzia czy inne drobne elementy przydatne podczas pracy na budowie. Choć są to jedne z popularniejszych rodzajów, to dostępna jest cała gama spodni do pasa, które można dostosować wedle swoich potrzeb. Rozwiązaniem sprawdzającym się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym są spodnie robocze z odpinanymi nogawkami. To stosunkowo nowe rozwiązanie sprawdza się podczas pracy latem, gdy na zewnątrz panuje podwyższona temperatura.

Zapinane na suwak lub rzepy nogawki można odpiąć jednym ruchem, dzięki czemu pracownik może cieszyć się dopływem świeżego, chłodnego powietrza bezpośrednio na skórę. W zależności od projektu, suwak umieszczony jest w różnych miejscach, dając pracownikowi większą możliwość wyboru, dostosowaną do charakteru jego pracy. Mają one jednak znacznie mniej kieszeni, dlatego warto uwzględnić to przy okazji wyboru spodni roboczych na lato dla swoich pracowników. W sklepie glovex.com.pl znaleźć można również spodnie na lato, których nogawki sięgają do łydek, by zabezpieczyć pracownika przed wystającymi, ostrymi elementami.

Z czego wykonane są spodnie robocze na lato?

Tak jak innego rodzaju odzież robocza, tak i spodnie do pracy na lato muszą spełniać zasady BHP, by osoby je noszące mogły bez obawy o swoje zdrowie wykonywać swoje zadanie. W przypadku spodni przeznaczonych na okres letni ważne jest to, by materiał, z jakiego zostały wykonane, pozwalał na swobodną wymianę powietrza z otoczeniem. Popularnym rozwiązaniem wśród wielu renomowanych producentów jest poliester, jednak w przypadku spodni roboczych na lato lepiej sprawdzi się bawełna lub mieszanka tych dwóch materiałów z przewagą tego drugiego.

Takie rozwiązanie zapewnia lepszy komfort cieplny i jest odporniejsze na chwilowe działanie wysokiej temperatury, co idealnie sprawdzi się podczas spawania czy robotników na co dzień pracujących ze szlifierkami kątowymi.

Przede wszystkim warto mieć jednak na uwadze zdrowie i wygodę pracowników, dlatego spodnie na lato, tak jak inna odzież robocza, powinna mieć elementy odblaskowe i wstawki z jaskrawymi kolorami, by łatwiej można było dostrzec taką osobę na placu budowy. O tym, jak lepiej dobierać wyposażenie robotników, by było ono zgodne z zasadami BHP, można dowiedzieć się z artykułu: BHP na budowie domu. Jakie ubrania i sprzęt ochronny?

--- Artykuł sponsorowany ---