Sobota, 19.10.2019

ŻYJĘ NA 100%

ŻYJĘ NA 100%

„ŻYJĘ NA 100%” to cykl audycji informacyjno-edukacyjnych z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień. Chcemy w nich ukazać dzieciom i młodzieży, a także dorosłym mieszkańcom Zamościa jak mówić "NIE" alkoholowi.

Emisja raz w miesiącu od września do grudnia br. w trzecią sobotę miesiąca w godz. 13.10-14.10.

Powtórki audycji w trzecie niedziele miesiąca o godz. 23.00.

Zapraszam

Katarzyna Muszyńska

2019.10.12 Poza granicami bezpiecznego picia

W audycji rozmawialiśmy o tym jak można ocenić własny wzorzec pica alkoholu. Pani Katarzyna Bednarczuk z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Zamość przedstawiła jaka jest ilość wypijanego alkoholu w kraju i w naszym mieście. Terapeutka i psycholog Ewa Więckowska przedstawiła standardową porcję alkoholu, jakie są limity bezpiecznego picia i co to jest picie o niskim ryzyku szkód, picie ryzykowne i szkodliwe. Krystyna Chudzik, lekarz rodzinny opisała test AUDIT  za pomocą którego można rozpoznać własny wzór picia. Jerzy Liberadzki, lekarz pediatra powiedział jakie szkody może wyrządzić alkohol oraz jak rozpoznać uzależnienie. Natomiast ginekolog Marek Lipiec powiedział co grozi jeśli kobieta w ciąży pije alkohol. Odwiedziliśmy także zamojskie restauracje by tam dowiedzieć się jak piją alkohol zamościanie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

2019.09.14 Narkotyki i dopalacze zabijają.
W audycji odwiedziliśmy  Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii "Powrót z U" w Albrechtówce. Tam rozmawialiśmy z Magdaleną Ćwiklińską - terapeutą. Pani Jadwiga Poświatowska powiedziała, jak działają dopalacze i dlaczego są tak groźne. Adwokat Radosław Kosturbiec wyjaśnił, co grozi za posiadanie i sprzedaż dopalaczy. Odwiedziliśmy także Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Salvete, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu oraz ASB Hetman Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...