ekoŻYWIOŁY

 

„ekoŻYWIOŁY” - emisja w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 17:05 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

 

Zapraszamy do słuchania cyklu reportaży radiowych, prezentujących korzyści ekologiczne płynące z wykorzystania odnawialnych źródeł energii i pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej bez straty dla środowiska na podstawie energii słonecznej, geotermalnej, biopaliw, wody oraz wiatru.

W audycjach konkurs z atrakcyjnymi nagrodami m.in.: hulajnoga elektryczna, laptop, wieża audio, zestawy ekologicznych kosmetyków oraz książki i albumy o tematyce ekologicznej.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać SMS na numer 71601 o treści:
ekoenergia.
(i tu należy podać odpowiedź na pytanie konkursowe zadane w audycji).

Koszt SMSa: 1,23 zł z VAT.

Słuchaj audycji! Nagrody czekają!

 

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie
z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 
 
 
 

2023-03-11 Audycja 4
Tematyką czwartej audycji jest ekologiczna produkcja energii cieplnej w gospodarstwach domowych przy pomocy pomp ciepła: powietrznych i gruntowych, o których opowiedział Andrzej Kruk prezes firmy alegrzanie.pl zajmującej się odnawialnymi źródłami energii.
loadingŁaduję odtwarzacz...

2023-02-25 Audycja 3
W tej audycji usłyszą Państwo o produkcji energii biomasy wytwarzanej w procesie spalania biogazu wytworzonego z produktów pochodzenia rolniczego. O tej tematyce opowie Szymon Dąbek kierownik Biogazowni Rolniczej.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...

2023-02-11 Audycja 2
W kolejnej audycji ekoŻywioły Mateusz Kowalczuk dyrektor generalny spółki zajmującej się energetyką przybliża proces bezpośredniego wykorzystania promieniowania słonecznego do wytworzenia energii cieplnej i energetycznej.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...

2023-01-28 Audycja 1

W pierwszej audycji przedstawiamy Państwu odnawialne źródła energii wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną oraz energię pozyskiwaną z biomasy na energię elektryczną i cieplną. Informacje te przybliża dr inż. Bożena Niemczuk z Akademii Zamojskiej prowadząca badania w zakresie OZE oraz bezpieczeństwa energetycznego.

loadingŁaduję odtwarzacz...