Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Sygnały Natury

 

 

Cykl audycji o środowisku, jego ochronie i wykorzystaniu jego zasobów.
Audycje powstały na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej na www.mos.gov.pl
 

 


2016-12-06 Konferencja klimatyczna w Marakeszu

W dzisiejszym odcinku o konferencji klimatycznej w Marakeszu, w której uczestniczyło 25 tysięcy osób z niemal dwustu państw. O konferencji opowiada Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Paweł Sałek.

Piotr Trentowski


2016-11-29 Reintrodukcja żubra w Polsce północno-wschodniej

W dzisiejszej audycji Piotr Trentowski w Ministerstwie Środowiska pytał o reintrodukcję żubra w Polsce północno-wschodniej.

Piotr Trentowski


2016-11-22 Inwentaryzacja dzików

144 tysiące to liczba dzików, która żyje w polskich lasach. Zakończyła się inwentaryzacja dzików, której celem było uzyskanie informacji o wielkości populacji. Tematem niniejszej audycji jest podsumowanie akcji.

Piotr Trentowski


2016-11-15 Wszystko o kompostowaniu

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury wszystko o kompostowaniu. O tym jak zbudować własny kompostownik i co do niego wrzucać. Sprawdza Piotr Trentowski.

Piotr Trentowski


2016-11-08 CETA a GMO

Umowa CETA może wprowadzić genetycznie modyfikowaną żywność do Polski. W jaki sposób umowa handlu z Kanadą może wprowadzić zmiany w polskim środowisku? W temat zagłębił się Piotr Trentowski.

Piotr Trentowski


2016-11-01 Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska to temat bardzo gorący. Z jednej strony ekolodzy, którzy chcą pozostawić puszczę w nienaruszonym stanie, z drugiej leśnicy, którzy chcą dbać o puszczę i aktywnie ją pielęgnować. Na ten temat w dzisiejszej audycji mówi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych - Konrad Tomaszewski.

Piotr Trentowski


2016-10-25 Oficjalne otwarcie sezonu łowieckiego

W sobotę 22 października w Węgrowie odbyło się oficjalne otwarcie sezonu łowieckiego. Na cześć św. Huberta organizowana jest uroczystość, w której biorą udział myśliwi i leśnicy z całej Polski. O Hubertusie, bo tak nazywa się to wydarzenie rozmawiałem z ministrem środowiska Janem Szyszko.

Piotr Trentowski


2016-10-18 Konferencja ekologiczna w Sejmie

W sobotę (15 października) w Sejmie odbyła się konferencja ekologiczna na temat zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Laudato si., czyli jak się rozwijać troszcząc się jednocześnie o ekologię. Na konferencji z mikrofonem obecny był Piotr Trentowski.

Piotr Trentowski


2016-10-11 Limity emisji CO2 dla Polski

Limity emisji CO2 dla Polski mogą ulec zmianie. Wszystko za sprawą ratyfikacji tzw. Porozumienia Paryskiego. O co dokładnie chodzi w tym porozumieniu w audycji Sygnały Natury sprawdza Piotr Trentowski.

Piotr Trentowski


2016-10-04 Puszcza Białowieska - współpraca z ekologami

W ciągu ostatnich miesięcy między organizacjami ekologicznymi, a Ministerstwem Środowiska narastał spór o Puszczę Białowieską. Jedni chcą pozostawienia jej w nienaruszonej formie, drudzy mówią o aktywnej ochronie puszczy. O współpracy z ekologami rozmawiałem z Rzecznikiem Ministerstwa Środowiska  - Pawłem Muchą.

Piotr Trentowski


2016-09-27 Odstrzał dzików

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby trzody chlewnej, ministerstwo środowiska podjęło środki, które mają na celu ograniczenie zjawiska ASF. Minister ogłosił na konferencji prasowej, że wielkim krokiem w walce z wirusem jest ograniczenie populacji dzików, które są nosicielami. Sytuacja szczególnie dotyczy terenów na wschodzie Polski.

Piotr Trentowski

Podziel się

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.