Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Katolicka Szkoła w Zamościu

 

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17:15, w cyklu audycji "Szkoły z wartościami" możemy dowiedzieć się o misji i codziennym życiu uczniów, nauczycieli, rodziców, całej społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu.

Audycję prowadzą Aleksandra Flak i Monika Zawiślak, nauczycielki w Katolickiej Szkole Podstawowej.

 

 

 

 

 

 

2019-04-06

Zapraszamy na kwietniową audycję Katolickiej Szkoły Podstawowej im św. o. Pio w Zamościu, w której pojawi się wielkopostny temat. Przedstawiciele uczniów brali udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dowiedzą się Państwo także o bieżących szkolnych wydarzeniach.


2019-03-02

W kolejnej audycji "Szkoły z wartościami" (emisja 02.03.2019 r.) usłyszą Państwo o szkolnej zabawie choinkowej i preferencjach muzycznych uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu. Zapraszamy do wysłuchania.


2019-02-02
W kolejnej audycji "Szkoły z wartościami" (emisja 02.02.2019 r.) usłyszą Państwo o pasjach uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu.Jak zawsze dowiemy się także o aktualnych szkolnych wydarzeniach. Zapraszamy do wysłuchania.


2018-11-03

W kolejnej audycji "Szkoły z wartościami" usłyszą Państwo o ostatnich wydarzeniach z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu. Dowiemy się o wymianie zagranicznej uczniów, pasowaniu na pierwszaków czy udziale w wyprawie szlakiem partyzantów Armii Krajowej. Ponadto usłyszymy o przebiegu sympozjum popularno-naukowego, które co roku organizuje szkoła katolicka. Zapraszamy do wysłuchania.


2018-10-07

Po wakacjach wraca na naszą antenę audycja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu. W niej oczywiście wspomnienia z wakacji. Ponadto dowiemy się także o przeżywanym we wrześniu dniu patrona szkoły. W pierwszej audycji zaprezentowany został nowy dyrektor tej placówki, ks. Mariusz Skakuj.


2018-06-02

W ostatniej w tym sezonie audycji usłyszymy podsumowanie dotychczasowych audycji zamojskiego "Katolika", które na naszej antenie rozpoczęły się w grudniu 2017. Będzie także rozmowa z dyrektorem szkoły, ks. Robertem Strusem, który z racji nominacji na proboszcza parafii katedralnej już niebawem przestanie pełnić funkcję dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu. Zapraszamy do wysłuchania.


2018-05-05

W maju zapraszamy do wysłuchania audycji Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu, w której dowiemy się o aktualnych wydarzeniach w społeczności szkolnej. Poznamy cały szereg zajęć dodatkowych jakie oferuje szkoła swoim uczniom szczególnie w zakresie wychowania fizycznego. Poznamy także atrakcyjne dla uczniów metody nauczania, które wykorzystują nauczyciele zarówno na lekcjach, jak i na licznych zajęciach dodatkowych. Zapraszamy do wysłuchania.


2018-04-07
W kwietniowej audycji "Szkoły z wartościami", przygotowanej przez społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu usłyszymy o podróżach, które kształcą. Okazuje się, że szkoła realizuje wiele projektów wymiany międzynarodowej, w których biorą udział uczniowie. W wielu programach uczestniczą także nauczyciele katolickiej szkoły.


2018-03-03

W marcu w audycji Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio prowadzący opowiedzą nam o szkolnym wolontariacie. Okazuje się, że potrzeby są duże, zarówno tych, którym udzielana jest pomoc, jak też samych wolontariuszy (oraz ich opiekunów), by móc zrealizować potrzebę niesienia pomocy innym ludziom. W Szkole Katolickiej w Zamościu sposobów na pomaganie jest wiele, wśród nich Szkolne Koło Caritas. 


2018-02-03

W lutym w audycji Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio dowiemy się jak społeczność szkoły przeżyła czas świąt Bożego Narodzenia. Będzie o jasełkach, kolędowaniu, zabawie choinkowej oraz balu gimnazjalnym. We wszystkich tych wydarzeniach uczniowie, rodzice i nauczyciele dali poznać swoje muzyczne talenty. 

 


2018-01-06

W styczniowej audycji Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio o specyfice edukacji wczesnoszkolnej. Jakie metody stosuje kadra pedagogiczna, by zajęcia dla najmłodszych uczniów były interesujące i pozwalały jednocześnie swobodniej przyswajać wiedzę? Usłyszą Państwo także o tym jak duży wpływ na wychowanie najmłodszych uczniów mają praktyki i zaangażowanie religijne.2017-12-02 

W pierwszej audycji po dłuższej przerwie dowiemy się m.in. jak uczniowie i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny, w jakich wycieczkach brali udział i jak obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

 

 

Podziel się

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.