W Bełżcu, 16 czerwca, upamiętniono ofiary 82. rocznicy zbrodni UPA na polskich pasażerach pociągu relacji Bełżec-Lwów.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców gminy oraz gości z regionu do udziału w wydarzeniu i wspólnego przeżywania bogactwa lokalnej kultury.
Wydarzenie organizowane przed Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu oraz Gminę Bełżec odbędzie się w najbliższy poniedziałek w sali projekcyjnej Muzeum.
W czwartek (21.12) doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Bełżec, gdzie bus uderzył w tira oczekującego w kolejce do przejścia granicznego w Hrebennem.