„Litwo! Ojczyzno moja!” – te słowa zna niemal każdy Polak i od nich rozpoczyna się jeden z najważniejszych utworów polskiej literatury. Młodzi aktorzy ze Zwierzyńca (grupa "Kolulu") i Zamościa (Zamojskie Studio Teatralne) postanowili zmierzyć się z „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza i udowodnić, że może on wybrzmieć także poza szkolną ławką.
Klasyka wraca na scenę. Aktorzy ze Zwierzyńca (grupa "Kolulu") i Zamościa (Zamojskie Studio Teatralne) postanowili zmierzyć się z „Panem Tadeuszem”. Premiera spektaklu 27 czerwca.
Bartłomiej Miernik oraz Alicja Stankiewicz zapraszają na przygotowane przez nich słuchowisko, w którym za pomocą tekstu, dźwięku i wyobraźni ożywiają świat baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Przez cztery najbliższe niedziele (15.03 - 05.04) o godzinie 9:35 będzie ono emitowane na antenie Katolickiego Radia Zamość.
W najbliższą niedzielę (22.02) wszyscy, którzy przybędą do świetlicy w Wierzchowinach, będą mieli okazję spotkać się z teatrem na żywo. Seniorzy wspierani przez młodzież z Zamojskiego Studia Teatralnego wystawią na scenie drugą część spektaklu komediowego „Next-Ex” Juliusza Machulskiego.
Na casting zaproszeni są kobiety i mężczyźni w wieku senioralnym, którzy chcą nie tylko rozwijać pamięć i umiejętności sceniczne, ale przede wszystkim kreatywnie spędzać czas w gronie rówieśników.