Zbiórka dla wolontariuszy Caritas

  • 04.07.2016, 12:44 (aktualizacja 05.07.2016, 14:57)
  • Małgorzata Godzisz
Zbiórka dla wolontariuszy Caritas
130 wolontariuszy Caritas w tym ok. 70 z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej chce uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Pragną spotkać się z papieżem Franciszkiem, ale nie są w stanie sami pokryć kosztów wyjazdu na ŚDM.

Jak będzie przebiegał program z udziałem młodych wyjaśnia Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na co dzień wolontariusze Caritas odwiedzają chorych, organizują festyny, wydają ciepłe posiłki ubogim, tworzą różne inicjatywy wspierające najbardziej potrzebujących, organizują pomoc. Służą innym swoimi talentami, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. Zdaniem Magdaleny Staśko, wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas rejonu zamojskiego, każdy z nas powinien być darem dla drugiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

A w jaki sposób słuchacze Katolickiego Radia Zamość mogą pomóc wolontariuszom, którzy na co dzień innym pomagają bezinteresownie? Wystarczy wejść na stronę www.pomagam.caritas.pl i przekazać darowiznę na naszych wolontariuszy. A jeżeli ktoś nie korzysta z Internetu, może to zrobić w siedzibie Caritasu na ul. H. Jana Zamoyskiego 1 w Zamościu. Zwracamy się do Państwa z prośbą również o wsparcie modlitewne tego wyjazdu. Zbiórka pieniędzy potrwa do 15 lipca.

http://pomagam.caritas.pl/wolontariusze-caritas-na-swiatowych-dniach-mlodziezy/

Małgorzata Godzisz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe