Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  • 07.05.2019, 10:50 (aktualizacja 07.05.2019, 11:01)
  • Małgorzata Zaręba
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Na dogach całej Polski jutro (07.05) przeprowadzona będzie akcja drogowa Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Jutro od wczesnych godzin porannych na drogach kierowcy mogą spodziewać się wzmożonej liczy patroli policyjnych. Celem jutrzejszej akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Aktywność mundurowych będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych oraz na pieszych którzy nie stosują się obowiązujących zasad ruchu . O akcji informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przechodzenie w miejscach niedozwolonych przez pieszych oraz poruszanie się nieprawidłową stroną drogi, to wciąż główne przyczyny wypadków. W dużej mierze do zdarzeń w ruchu drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi także z winy samych pieszych, którzy zapatrzeni są w ekrany swoich telefonów. Przypominamy, że piesi poruszający się w terenie niezabudowanym zobowiązani są posiadać elementy odblaskowe,.



 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe