Ministrowie nauki w PWSZ

  • 13.05.2019, 10:45 (aktualizacja 13.05.2019, 13:21)
  • Anna Niderla-Kudach
Ministrowie nauki w PWSZ
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu gościł w sobotę (11.05) prof. Jarosław Gowin - Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Spotkanie dotyczyło rozwoju uczelni. Uczelnia rozwija się na różnych płaszczyznach– powiedział podczas konferencji prasowej rektor PWSZ prof. Andrzej Samborski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczelnia ma w planach otworzenie nowego kierunku – informatyka, a także uruchomienie Centrum Symulacji Medycznej. To duża szansa dla uczelni - zauważył minister Gowin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z idei wciąż żywych w Zamościu jest wskrzeszenie Akademii Zamojskiej. Był to jeden z tematów do rozmowy. Wiceminister nauki, prof. Andrzej Stanisławek wskazał, że właściwym kierunkiem byłoby podjęcie międzynarodowej wymiany studentów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ministrowie spotkali się także z prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że w przyszłym roku PWSZ w Zamościu będzie obchodziła jubileusz 15-lecia.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe