I Festiwal Szachowy im. Jerzego Bryckiego

  • 13.05.2019, 11:26 (aktualizacja 15.05.2019, 15:23)
  • Małgorzata Zaręba
I Festiwal Szachowy im. Jerzego Bryckiego
Stowarzyszenie Osób Niewidomych i Słabowidzących „Syrenka” oraz Muzeum "Szachy świata" w Zamościu organizują I Festiwal Szachowy im. Jerzego Bryckiego,

Wydarzenie odbędzie się w dn. 31.05 – 2.06 w Zamościu, a w festiwalu gościnnie udział wezmą wybitni międzynarodowi szachiści. Skąd zrodził się pomysł zorganizowania wystawy Jerzego Bryckiego właśnie w naszym mieście powiedział Andrzej Czochra, nauczyciel gry w szachy i założyciel rodzinnej kolekcji szachowej, którą można zobaczyć w muzeum szachowym „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" przy ul. Odrodzenia 9 w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz wystawy na szachistów czekać będzie mnóstwo atrakcji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach festiwalu do Zamościa zawitają znani szachiści.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach festiwali 18 maja(sobota) do Zamościa przyjedzie niewidomy Ivan Jacyszyn ze Lwowa,który w sali Dziennego Domu Senior Plus zagra z zamojskimi szachistami. Na spotkaniu obecna będzie także Elżbieta Brycka, żona zmarłego szachisty, któremu poświęcony jest zbliżający się I Festiwal Szachowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak będzie wyglądał program I Festiwalu Szachowego im. Jerzego Bryckiego?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojskie muzeum szachowe „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" przy ul. Odrodzenia 9 to ciekawa ekspozycja, kora cieszy się dużym zainteresowaniem. W połowie czerwca eksponaty szachowe zostaną wypożyczone i zaprezentowane w Gorzowie Wielkopolskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Szachowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Rozmowa z Andrzejem Czochrą na temat zbierającego się wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz... 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe