Memoriał im. Zdzisława Strzemiecznego

  • 14.05.2019, 08:33 (aktualizacja 14.05.2019, 14:02)
  • Małgorzata Kryk
Memoriał im. Zdzisława Strzemiecznego
Na leśnych terenach powiatu zamojskiego w dn. 10 - 12.05 (piątek – niedziela )odbył się Memoriał im. Zdzisława Strzemiecznego, czyli zawody w radioorientacji sportowej.

Radioorientacja sportowa jest amatorskim sportem "mapy i kompasu". Jest to tzw Zielony sport ponieważ bieg odbywa się w terenie. Radioorientację sportową łączą: umiejętności biegu na orientację oraz poszukiwanie kierunku nadającego radia.  Radioorientacja sportowa to wyścig na czas, w którym zawodnicy używają mapy do biegu na orientację, kompasu magnetycznego i anten kierunkowych.

Pierwszego dnia w piątek (10.05) biegi sprinterskie odbyły się się przy pomniku w Lipsku Polesiu. Drugiego dnia (11.05) zawody zorganizowano się na trasie Adamów – Bliżów - Szewnia Dolna. Natomiast ostatniego dnia (12.05) zawodnicy  rywalizowali  na odcinku Szewnia Dolna - Leśniczówka Wierzchowny. Podsumowanie i zakończenie zawodów  odbyło się w szkole podstawowej w Sitańcu.

Memoriał im. Zdzisława Strzemiecznego to zawody ku pamięci wieloletniego prezesa Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej,  Honorowego Obywatela Gminy Zamość. W zawodach co roku biorą zawodnicy nie tylko z Polski ale również z zagranicy. Więcej o zawodach powiedział Krzysztof Czerwieniec, specjalista do spraw sportu, turystyki i organizacji imprez Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega radioorientacja sportowa i co jest pasjonującego w poszukiwaniu nadajników za pomocą radioodbiorników powiedział zawodnik, który na zawody przyjechał z Rzeszowa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawody w radiooorienatcji sportowej odbyły się ku pamięci  Zdzisława Strzemiecznego,
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zawody w radioorientacji sportowej przyjechali zawodnicy z Polski i Mołdawii.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Czym jest radioorientacja sportowa, jak zawodnicy radzą sobie na naszym ternie, kiedy odbędą się najbliższe wydarzenia w tej dyscyplinie oraz co należy zrobić aby ją uprawiać powiedział Piotr Chabros, prezes UKS Azymut Siedliska.

Calami biegów są:
- uczczenie pamięci wieloletniego prezesa Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej,  Honorowego Obywatela Gminy Zamość,
- umożliwienie międzynarodowego współzawodnictwa sportowego dla uprawiających  radioorientację sportową,  
- propagowanie aktywnego zdrowego stylu życia,
- popularyzacja imprez na radioorientację i biegu na orientację,
- popularyzacja regionu Gminy Zamość i Zamojszczyzny oraz ich walorów turystycznych.

Organizatorami zawodów byli: Gmina Zamość, UKS „Azymut” Siedliska, ,, Klub Łączności SP8 KEA w Zamościu przy współpracy z Polskim Związkiem Sportowym.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe