Biegi z mapą

  • 16.05.2019, 13:26 (aktualizacja 16.05.2019, 14:38)
  • Małgorzata Zaręba
Biegi z mapą
Na zielonych terenach na os. Planty w Zamościu dzisiaj (16.05) odbyła się ZAMOJSKA ZABAWA NA ORIENTACJĘ”MISTRZOSTWA SZKÓŁ POWIATU ZAMOJSKIEGO W BIEGU NA ORIENTACJĘ ZAMOŚĆ 2019.

Zawody zorganizowano przy Bramie Lubelskiej przy Planu Steffanidesa. Czym jest bieg na orientację? Polega na odnajdywaniu punktów w terenie za pomocą specjalistycznej mapy, gdzie start zaznaczony jest czerwonym trójkątem, meta podwójnym kółkiem, a punkty kółkiem. Na mapie zamieszczony jest opis punktów, a zadaniem zawodników jest znalezienie ich. Gdzie odbyły się zawody biegowe i na jakiej odległości?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawody zorganizowano na dwóch trasach. Uczestnicy biegu musieli umiejętnie posługiwać się mapą i dobrą orientacją w terenie. Jak było w rzeczywistości? 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nauczycielka wychowania fizycznego, Iwona Chrzan przyznała, że młodzież chętnie wzięła udział w biegach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Chabros poinformował jakie były główne cele zawodów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbliższe zawody biegowe jakie zorganizuje UKS Azymut Siedliska odbędą się 25 maja.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Teren naszego miasta ze względu na różnorodność jest ciekawy, dzięki czemu mogą odbywać się tego typu zawody.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg na orientację jest to tzw. „zielony sport”. Rywalizacja na świeżym powietrzu to kontakt z przyrodą, a przede wszystkim doskonalenie posługiwania się mapą w terenie. Zawody umożliwiły wyłonienie najlepszych zawodników powiatu zamojskiego. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Zamościu, Gmina Zamość, Lubelski Związek Orientacji Sportowej oraz Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska.


Szczegóły dotyczące zawodów [kliknij]
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe