Dewajtis IX Zamojskie Dni Kresowe - I dzień

  • 21.05.2019, 13:26 (aktualizacja 21.05.2019, 13:34)
  • Łukasz Kot
Dewajtis IX Zamojskie Dni Kresowe - I dzień Łukasz Kot
Prezentacja o Kajetanie Kickim, degustacja potraw kresowych, projekcja filmu oraz konkurs.

Dewajtis czyli IX Zamojskie Dni Kresowe rozpoczęły się wczoraj (20.05) w Restauracja Corner Pub. Krzysztof Wojciechowski starszy specjalista w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych zaprezentował sylwetkę Kajetana hrabiego Kickiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hrabia Kajetan Kicki urodził się w 1803 r. we Lwowie. Swoje życie związał z Orłowem Murowany. Tam też wybudował pałac który do dzisiaj istnieje. Zmarł w 1878 r. Cały swój majątek zapisał na cele dobroczynne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na Lubelszczyźnie ale nie tylko możemy znaleźć budynki które powstały z fundacji Kajetana Kickiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po referacie Krzysztofa Wojciechowskiego miała miejsce degustacja potraw kresowych przygotowanych przez Małgorzatę Kołtun szefową kuchni w restauracji Corner Pub.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie pierwszego dnia Zamojskich Dni Kresowych wyemitowany został film pt. ,,Naturalnie … Nie ma jak Lubelskie” w reż. Bożeny i Jana Walencików. Miał także miejsce konkurs kresowy z nagrodami ufundowanymi przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe