Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami

  • 22.05.2019, 14:53
  • Informacja nadesłana
Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami
Zarząd Województwa Lubelskiego wręczył stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

W środę, 22 maja br. w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

Okolicznościowe dyplomy stypendystom wręczyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

- Gratuluję wam pasji i zaangażowania w spełnianiu swoich marzeń i życzę, aby tej pasji i energii nigdy wam nie zabrakło. Jesteśmy z was dumni - podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Pomoc finansowa w postaci stypendium ma na celu wsparcie rozwoju umiejętności artystycznych zwłaszcza ludzi młodych, a także osób zajmujących się upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Stypendia przyznawane
są w następujących dziedzinach:

muzyka,

plastyka,

fotografia,

teatr,

film,

literatura,

opieka nad zabytkami.

 

Podmiotami uprawnionymi do występowania z wnioskiem o przyznanie stypendium są m.in. państwowe i samorządowe instytucje kultury, instytucje artystyczne, szkoły
i uczelnie wyższe czy organizacje pozarządowe prowadzące działalność statutową
w zakresie kultury i sztuki.

Komisja oceniająca wnioski bierze głównie pod uwagę promowanie młodych talentów, przyczynianie się przedsięwzięcia do rozwoju życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionu, opieki nad zabytkami oraz rozwoju umiejętności artystycznych twórcy czy dokonania i ich znaczenie dla kultury, w tym np. wkład w rozwój kultury województwa lubelskiego.

Wnioski, które wpłyną do urzędu marszałkowskiego ocenia specjalna komisja powołana przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

Stypendium może być przyznane w danym roku tylko raz tej samej osobie na okres
od 3. do 10. miesięcy. Miesięczna wysokość udzielonego wsparcia wynosi
w zależności od indywidualnych osiągnięć kandydata od 200 do 1000 złotych.

Informacja nadesłana

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe