Papierowsy bez znaków akcyzy

  • 23.05.2019, 09:20 (aktualizacja 23.05.2019, 10:59)
  • Małgorzata Kryk
Papierowsy bez znaków akcyzy straż graniczna
Kolejne duże przemyty wyrobów tytoniowych zostały udaremnione przez mundurowych Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

W poniedziałek (21.05) w godzinach wieczornych mundurowi Straży Granicznej i Oddziału Celnego w Terespolu skontrolowali wjeżdżający z Białorusi do Polski pociąg towarowy. W jednym z wagonów mundurowi ujawnili papierosową kontrabandę. Po kilkugodzinnej kontroli spod surówki żeliwnej mundurowi wydobyli w sumie 5 tys. paczek papierosów trzech popularnych na Białorusi marek.

Kilka godzin później w nocy z 21/22.05 mundurowi ujawnili kolejny przemyt papierosów. Wyroby tytoniowe również ukryte były w pociągu towarowym, w jednym z wagonów z węglem. Wcześniej białoruski skład przeskanowany został na urządzeniu rtg, a uzyskane wyniki z prześwietlenia ułatwiły prowadzenie dalszych czynności kontrolnych. W wyniku tych dwóch ujawnień na czarny rynek w Polsce nie trafią papierosy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 110 tys. złotych. Dalsze postępowanie w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe