Trzeci dzień Dewajtisa IX Zamojskich Dni Kresowych

  • 27.05.2019, 08:47 (aktualizacja 03.06.2019, 10:48)
  • Łukasz Kot
Trzeci dzień Dewajtisa IX Zamojskich Dni Kresowych Łukasz Kot
Koncert, opowieść o Rzyczkach, degustacja cebularzy, reportaż radiowy

Trzeciego dnia Dewajtisa IX Zamojskich Dni Kresowych (22.05.2019) w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana miał miejsce występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu pod kierunkiem Agnieszki Frykowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po występie artystycznym Łukasz Kot opowiedział o kresowej miejscowości Rzyczki. Przestawił prezentację ,,Rzyczki hrabiego Kajetana Kickiego dawniej i dziś”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym punktem była degustacja cebularzy zamojskich i emisja reportażu radiowego ,,Rzyczki to była duża wioska”. O tej miejscowości opowiadali Kazimierz Długosz i Katarzyna z Makolądrów Długosz. Na koniec przeprowadzono konkurs kresowy z nagrodami ufundowanymi przez Civitas Christiana oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

 

 

 

 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe