Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski oraz Poezji Śpiewanej im. s. Mirosławy Kozioł

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski oraz Poezji Śpiewanej im. s. Mirosławy Kozioł za nami.
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski oraz Poezji Śpiewanej im. s. Mirosławy Kozioł

Autor: fot. 1LO w Zamościu

Odbył się w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, 28 maja.  Adresowany był do uczniów III klas gimnazjalnych, VII i VIII klas podstawowych oraz I, II i III klas szkół średnich diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Konkurs odbywa się od trzech lat i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród ludzi młodych, ale nie w liczbie uczestników tkwi siła – powiedziała dyrektor ILO, Bożena Krupa: 

POSŁUCHAJ

Konkurs podzielony był na dwie kategorie – poezja śpiewana i recytacja. A oto laureaci:

POSŁUCHAJ

Konkurs Recytatorski oraz Poezji Śpiewanej został zapoczątkowany przez siostrę Mirosławę Kozioł i to jej imię teraz nosi.

POSŁUCHAJ

Jednym z celów konkursu jest poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych dla kształtowania i rozwoju duchowego życia człowieka, również w oparciu o Biblię – powiedział ks. Jerzy Frankiewicz:

POSŁUCHAJ

Młodzi ludzie nie boją się poezji ani wyzwań, które ze sobą niesie. Jak przyznali – lubią sobie podnosić poprzeczkę: 

POSŁUCHAJ

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski oraz Poezji Śpiewanej im. s. Mirosławy Kozioł objął honorowym patronatem biskup diecezjalny Marian Rojek. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: WikaTreść komentarza: Gratuluje wam i życzę dalszych sukcesów. Twoja pasapsi.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 13:29Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: Józef PieprzowskiTreść komentarza: Szczęść Boże Bardzo nam miło i na pewno obiecujemy uczestnictwo we mszy Świętej ponieważ to mojego tatusia była parafia i sercem jesteśmy związani.Pozdrawiamy ze SzczecinaData dodania komentarza: 21.03.2026, 07:22Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii Wożuczyn