Zmiany w kształceniu zawodowym, a współpraca z pracodawcami

  • 29.05.2019, 08:19
  • Anna Niderla-Kudach
Zmiany w kształceniu zawodowym, a współpraca z pracodawcami źródło: pixabay
'Zmiany w kształceniu zawodowym a współpraca z pracodawcami' - taki tytuł nosiła konferencja, która odbyła się (28.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (Mechanik) w Zamościu.

Jej uczestnicy zastanawiali się, co można zrobić, by kształcenie zawodowe było efektywniejsze i by zacieśnić współpracę szkół z pracodawcami. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pokutuje wciąż w społeczeństwie przekonanie o niższej randze nauczania zawodowego, a niesłusznie – zauważyła Renata Chyrchała. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

O zmianach dotyczących kształcenia zawodowego mówił Artur Gontarz, kierownik zamojskiego oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Co ma zachęcić do współpracy pracodawców i szkoły? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos zabrali także przedsiębiorcy, którzy podzielili się swoimi obawami i oczekiwaniami w kwestii rozwiązań systemowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pracodawcy zaznaczają, że prestiż nauczania zawodowego spadał przez wiele lat, w związku z tym teraz oczekiwaliby konkretnej pomocy ze strony państwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na ten temat w naszym magazynie CPD po 16.35.

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe