Piękno bliskie

  • 03.06.2019, 12:59 (aktualizacja 03.06.2019, 14:00)
  • Joanna Mazurek
Piękno bliskie
Mszą św., a więc uwielbieniem Stwórcy wszystkiego, rozpoczęło się Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego,  które odbywało się wczoraj (02.06) na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego.

Na odwiedzających plac przy Gminnym Ośrodku Kultury czekały m.in. punkty informacyjne instytucji związanych z ochroną środowiska oraz prezentujące 17 Parków Krajobrazowych, leżących na terenie województwa lubelskiego. Można też  było skosztować potraw regionalnych.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziedzictwo przyrodnicze to ogromna skarbnica wiedzy – zwraca uwagę jeden z organizatorów święta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego było jednak przede wszystkim okazją do tego, aby docenić  piękno i unikatowość naszego regionu.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych podziękował też zasłużonym. Jednym z nich był rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami Święta Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego byli Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Gmina Skierbieszów. Katolickie Radio Zamość sprawowało patronat medialny nad wydarzeniem.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe