Czekamy na wyniki

  • 04.06.2019, 11:11 (aktualizacja 04.06.2019, 12:22)
  • Małgorzata Kryk
Czekamy na wyniki
Zakończyła się zamojska akcja „Rowerowy Maj” W naszym miejsce wspólnie z miastem Gdańsk akcja została przeprowadzona po raz czwarty.

Kampania społeczna trwała od 6 – 31.05, a w akcję już po raz kolejny włączyły się zamojskie szkoły podstawowe. Jaki był główny cel akcji? Uczniowie na lekcje szkolne musieli dojechać na dwóch kołach, czyli na: rowerach, hulajnogach lub rolkach. Za każdy przejazd dzieci otrzymywały punkty w formie specjalnych nalepek, które przyklejały w specjalnych dziennikach. W roku ubiegłym organizatorem akcji był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, a w tym roku obowiązki organizacyjne przejął zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jakie szkoły podstawowe wzięły udział w tegorocznej akcji poinformował dyrektor zamojskiego OSiR – u Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koordynator miejski akcji „Rowerowy maj” pracownik zamojskiego OSiR Rafał Turczyn przyznał,że zainteresowanie kampanią jest bardzo duże, a w trakcie akcji zostanie wyłoniona najbardziej rowerowa: „szkoła”, „klasa” oraz „uczeń”.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami. Kto w roku ubiegłym został zwycięzca w kategorii : „szkoła”?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ewa Lorenz, dyrektor szkoły podstawowej Nr 4 w Zamościu poinformowała, ze dzieci brały czynny udział w akcji. Aby zachęcić dzieci i młodzież do jazdy na rowerach, hulajnogach i rolkach, ale również żeby było bezpieczniej poprawiono infrastrukturę drogową wokół szkoły.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku ubiegłym w kategorii najbardziej rowerowa: „szkoła” wygrała SP nr 2, która środki finansowe w wysokości 3000 zł przeznaczyła na sprzęt pływacki. Płetwy oraz asortymenty wodne pomocne są w lekcjach wychowania fizycznego, które odbywają się na krytej pływalni w Zamościu. Aktualnie trwa liczenie puntów. Podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj” zaplanowano na 14 czerwca, a dzień później bo 15 czerwca zaplanowano rajd rowerowy pn. „Rodzina, rower, radość”. Rajd zaplanowano w sobotę (15.06) o godz. 10.00, ze startem na Rynku Wielkim, a metą nad zamojskim zalewem. Trasa rajdu poprowadzi uliczkami miasta, o czym informuje Mateusz Ferens.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad zalewem odbędzie się szereg atrakcji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgłoszenia na rajd już ruszyły i prowadzone będą także w dniu rajdu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Udział w rajdzie jest bezpłatny , zatem wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe