Śladami świętego

  • 05.06.2019, 10:59 (aktualizacja 05.06.2019, 12:04)
  • Małgorzata Kryk
Śladami świętego
20 lat temu św. Jan Paweł II zagościł na naszej Zamojskiej ziemi. Aby uczcić tę wyjątkową rocznicę, miłośnicy turystyki rowerowej zachęcają do przejażdżki rowerowej śladami polskiego papieża.

Trasa rowerowa poprowadzi drogą, którą podróżował Jan Paweł II, kiedy zawitał w Zamościu. Rajd rowerowy zaplanowano w najbliższą niedzielę (9.06) o godz. 9:00 ze startem na terenie lotniska w Mokrem, o czym informuje pomysłodawca wydarzenia Jacek Dziura.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Skąd zrodził się pomysł zorganizowania rajdu rowerowego śladami Ojca Świętego Jana Pawła?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Trasa poprowadzi ulicami miasta, którymi podróżował Jan Paweł II. O godz. 10.00 rowerzyści wezmą udział w uroczystej Mszy Św. w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Przejazd zakończy się na Rynku Wielkim.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Jacek Dziura zachęca serdecznie wszystkich do wspólnego przejazdu rowerowego: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Na rajd można zabrać elementy w barwach papieskich.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Udział w rajdzie zapowiedzieli zawodnicy z kolarskiej sekcji z KS Agros Zamość oraz mieszkańcy naszego miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegółowych informacji odnośnie rajdu udziela pomysłodawca wydarzenia Jacek Dziura pod numerem telefonu 502-789-639.
 


Trasa: lotnisko w Mokrem/ Szczebrzeska/ Akademicką/ Piłsudskiego/ Peowiaków/ Wyszyńskiego/ Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II/ Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski (Msza Św o godz. 10.00)/ Rynek Wielki w Zamościu.

  


 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe