Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna ,,Młodzie”

  • 07.06.2019, 11:57
  • Łukasz Kot
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna ,,Młodzie” Łukasz Kot
Propozycja na sobotnio-niedzielny wypad na Roztocze

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna ,,Młodzie” Nadleśnictwa Józefów znajduje się na terenie Leśnictwa Stare Króle. Biegnie prawym brzegiem Tanwi w górę rzeki. Długość trasy wynosi ok. 2 km w jedna stronę mniej więcej tyle też zajmuje droga powrotna. Ścieżka jest dość łatwa do przejścia i nie wymaga specjalistycznego obuwia. Najciekawsze miejsca na trasie oznaczone zostały tablicami informacyjnymi. Na przechadzkę tą trasą z Leśniczym Kazimierzem Okoniem wybrał się Łukasz Kot.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym przystankiem jest miejsce gdzie poznamy drzewa i krzewy. Gatunkiem występującym w największej ilości przy trasie ścieżki jest sosna. Nieliczne domieszki są udziałem świerka i brzozy. Warstwę krzewów tworzą: kruszyna pospolita i jarząb pospolity. Runo porastają takie gatunki jak: borówka czarna i borówka brusznica. Na terenie ścieżki można zaobserwować stanowiska paprotki zwyczajnej. Występuje tu także objęty ochroną widłak jałowcowaty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przechadzając się ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną ,,Młodzie” należy pamiętać by pozostawić po sobie porządek, nie rozpalać ognisk, nie zrywać roślin chronionych i nie hałasować. Parkować i biwakować należy jedynie w miejscach wyznaczonych.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe