Za nami Integracyjny Festiwal Sportowy

  • 07.06.2019, 14:23 (aktualizacja 11.06.2019, 11:50)
  • Małgorzata Kryk
Za nami Integracyjny Festiwal Sportowy
Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej było organizatorem Integracyjnego Festiwalu Sportowego, który w dn. 5 – 7.06 odbył się w Zamościu.

Wydarzenie skierowane było do osób niepełnosprawnych:
- podopiecznych Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych,
- Ośrodków Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczych,
- Warsztatów Terapii Zajęciowej,
-mieszkańców Domów Pomocy Społecznej
- młodzieży z zamojskich szkół.

Program przedsięwzięcia to bogaty wachlarz dyscyplin i konkurencji sportowych, w których każdy znajdzie „coś dla siebie”. Pierwszego dnia zawodów w środę (05.06) zmagania sportowe odbyły się na hali tenisowej OSiR w Zamościu. Tam odbył się moduł poświęcony bocci oraz zawody RaceRunning. W zawodach udział wzięli podopieczni z Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach. Na zawody przybyli również zawodnicy z Polski, o czym informuje Jarosław Stumski, prezes zamojskiego TKKF.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wynikach zawodów powiedział prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, a także jeden z trenerów Polskiej kadry Boccia Ireneusz Klimek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czwartek (06.06) zawody odbyły się na krytej pływalni przy ul. Zamoyskiego 62A w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O konkurencjach i nagrodach dla zawodników poinformował Jarosław Stumski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedna z uczestniczek Integracyjnego Festiwalu Sportowego przyznała, że wzięła udział z zawodach ponieważ lubi sport, a na co dzień bierze udział w zajęciach pływackich na basenie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatni dzień Integracyjnego Festiwalu Sportowego odbył się w piątek (7.06) i były to zawody lekkoatletyczne oraz rekreacyjno-sportowe. Zostały one zorganizowane na zamojskim stadionie OSiR. Trzydniowe zmagania zawodników podsumował Jarosław Stumski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konkurencje zostały przeprowadzone pod okiem sędziów z licencjami Centralnego Kolegium Sędziów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Integracyjny Festiwal Sportowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkim zawodnikom wręczone zostały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Zadanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz Miasta Zamość.


 

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe