Gromada. Festiwal ‘Maryi Słuchającej’

  • 08.06.2019, 19:30
  • Joanna Ferens
Gromada. Festiwal ‘Maryi Słuchającej’
W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie obył się (08.06) XI Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej ‘Maryi Słuchającej’.

Tradycyjnie Festiwal rozpoczął się od Eucharystii, którą w intencji uczestników i dobroczyńców Festiwalu sprawowali: dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej i Katolickiego Radia Zamość, ks. dr Sylwester Zwolak, dyrektor Festiwalu ks. Marek Kuśmierczyk, , proboszcz parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju ks. Stanisław Budzyński i ks. Bolesław Stępnik z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Czernięcinie.

Ks. Sylwester Zwolak w homilii podkreślał, iż Festiwal w Gromadzie w szczególny sposób promuje młode talenty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei w rozmowie ks. Zwolak zaznaczył, że tego typu wydarzenia są niezwykle cenne, gdyż ubogacają w szczególny sposób młodych ludzi, ucząc ich pięknych i dobrych wartości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawicielka jury, Monika Proć-Gleń, która w rozmowie wyjaśniała, na co w szczególności zwracano uwagę przy ocenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysłodawca, założyciel i organizator imprezy, ks. Marek Kuśmierczyk w rozmowie wyjaśniał, jakie cele stawia sobie Festiwal od jedenastu lat:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznej edycji festiwalowych przesłuchań wzięło udział ponad stu młodych wykonawców z dwudziestu pięciu podmiotów wykonawczych, w tym czterech zespołów i dwudziestu jeden solistów z Czernięcina Poduchownego, Janowa Lubelskiego, Stróży, Biłgoraja, Dereźni Solskiej, Zdziłowic, Karpiówki, Stojeszyna, Zarajca i Majdanu Gromadzkiego.

Ogromną rolę w przygotowaniu i obsłudze Festiwalu odegrali mieszkańcy Gromady i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ‘Nadzieja’ z Gromady. Przedstawicielka KSM, Joanna Pacyk wyjaśniała, na czym polega ich działalność podczas wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opiekun zespołu ‘Małe Oremus’ z Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Czerniecinie, ks. Bolesław Stępnik, podkreślał, że Festiwal to wyjątkowe dzieło, które uczy młodych ludzi miłości do Pana Boga: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Laura Rapa, Kasia Odrzywolska, Magda Pastuszak i Patrycja Krzyszczak chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami z występów na Festiwalu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Marek Kuśmierczyk dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia i zaangażowali w jego ubogacenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Decyzją jury, w którego składzie znaleźli się: Irena Wołowska, Tomasz Książek i Monika Proć-Gleń przyznano nagrody specjalne i wyróżnienia. Gościem specjalnym Festiwalu był Zespół "Aniołki" z Obszy pod opieką Tadeusza Kubów. Organizatorem Festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ‘Nadzieja’ z Gromady wraz z Urzędem Miasta Biłgoraj, Starostwem Powiatowym i Urzędem Gminy w Biłgoraju oraz Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie. Patronat duchowy objął pasterz naszej diecezji, ks. biskup Marian Rojek, zaś patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

 

WYNIKI:

Kategoria soliści:

I miejsce – Elżbieta Jakubiec z Janowa Lubelskiego

II miejsce – Daria Podpora z Biłgoraja

III miejsce – Kacper Waliwander z Majdanu Gromadzkiego

Wyróżnienia:

Łucja Podpora z Biłgoraja

Agnieszka Nosal z Janowa Lubelskiego

Wiktoria Krawczyk ze Stróży

 

Kategoria zespół:

 

I miejsce – ‘Małe Oremus’ z Parafii w Czernięcinie Poduchownym

II miejsce – Schola przy Parafii św. Jerzego w Biłgoraju

III miejsce – ‘Armia Nieba’ z Parafii WNMP w Biłgoraju

Wyróżnienie:

‘Królewskie skowronki’ z Parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju

Nagroda dla najmłodszego uczestnika: Adam Buszowski z Czernięcina

Nagroda publiczności - ‘Małe Oremus’ z Parafii w Czernięcinie Poduchownym

Nagroda specjalna ks. Sylwestra Zwolaka – Przemek Sobótka ze Zdziłowic

Nagroda specjalna Starosty Powiatu Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa – Zespół Wokalny SP 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju

Nagroda specjalna Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego – Laura i Nela Rapa z Dereźni Solskiej

Nagroda specjalna Burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana – Adam Mełges z Biłgoraja

Joanna Ferens

Zdjęcia (82)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe