Grand Prix dla Capelli All'Antico z ZDK

  • 10.06.2019, 13:56 (aktualizacja 10.06.2019, 15:25)
  • Informacja nadesłana
Grand Prix dla Capelli All'Antico z ZDK
W dniach 7-8 czerwca 2019 roku Capella All’ Antico z Zamojskiego Domu Kultury reprezentowała Zamość na XVII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku.

Mimo licznej konkurencji zamojski zespół pokonał wszystkich zdobywając Grand Prix Festiwalu.
Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania w Kościele Św. Jana Chrzciciela a drugiego dnia ulicami Malborka przeszedł barwny korowód
złożony ze wszystkich zespołów festiwalowych i mieszkańców miasta. Koncert finałowy odbył się pod murami zamku malborskiego.
Instruktorami Capelli są Krzysztof Obst i Anna Cichoń- Hereta.
Capella wystąpiła w Malborku w składzie: Aleksandra Gancarz, Natalia Cisło, Katarzyna Fedorczuk, Lena Młynarczyk, Dominika Zygmunt, Karolina Zięba, Katarzyna Horoszkiewicz i Kamila Hereta.

W ten sam weekend Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” wziął udział w XIX Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie,
gdzie w dwóch kategoriach wiekowych zdobył dwa pierwsze miejsca. Nasi tancerze wykonali tańce łowickie, zamojskie i opoczyńskie.

Informacja nadesłana

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe