Zatrzymano nielegalnych obywateli Kuby i Brazylii

  • 11.06.2019, 09:59 (aktualizacja 11.06.2019, 10:19)
  • Małgorzata Zaręba
Zatrzymano nielegalnych obywateli Kuby i Brazylii straz graniczna
Mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli w czwartek (6.06) zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Kuby oraz Brazylii.

Zatrzymania dokonano w Terespolu, podczas prowadzonego patrolu. Nielegalną migrantką okazała się obywatelka Kuby , która nielegalnie przekroczyła granicę państwa, przepływając rzekę Bug z terytorium Białorusi do Polski. Kobieta nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających ją do legalnego pobytu na terytorium RP.
Zatrzymana przyznała, iż Polska miała być dla niej jedynie krajem „tranzytowym”. Została ona przekazana służbom granicznym Białorusi.

Tego samego dnia w Dołhobrodach w pobliżu granicy państwa w pow. włodawskim zatrzymano 38 – letniego obywatela Brazylii, który poruszał się rowerem i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W rozmowie z mundurowymi oświadczył, że w Polsce przebywa od około dwóch tygodni, zaś w Europie już od dwóch lat. Swój pobyt w pobliżu granicy państwowej tłumaczył zamiarem przedostania się na teren Białorusi i dalszej wędrówki do Rosji. Mężczyzna został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony do dalszych czynności wyjaśniających w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe