Marsz dla życia i rodziny

  • 11.06.2019, 11:54
  • Anna Niderla-Kudach
Marsz dla życia i rodziny
Hasłem tegorocznego marszu były słowa św. Jana Pawła II: "Jesteście naszą nadzieją”.

Mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski rozpoczął się Marsz dla życia i rodziny. Marsz organizowany jest w celu zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby.

Potrzeba takich spotkań, w których możemy wyrazić dumę z naszych rodzin – podkreśliła Maria Gmyz, przewodnicząca Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, głównego organizatora marszu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czele Marszu stanął ks. Leszek Boryło, asystent kościelny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, który przyznał, że dla niego było to budujące doświadczenie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zaproszenie do wspólnego świętowania radości i świętości życia odpowiedziało wiele osób. Pytaliśmy zamościan, dlaczego biorą udział w Marszy dla życia i rodziny i czy, według nich, rodzina jest zagrożona we współczesnym świecie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas marszu oprawę muzyczną zapewnili przedstawiciele Domowego Kościoła oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sitna.

Hasłem tegorocznego marszu były słowa św. Jana Pawła II: 'Jesteście naszą nadzieją”. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody 20 rocznicy pobytu Papieża Polaka w Zamościu. Patronatem honorowym Marsz dla Życia i Rodziny objęli: biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Starosta Zamojski Stanisław Grześko.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe