20 lat temu do Zamościa przybył św. Jan Paweł II

  • 12.06.2019, 00:27
  • Joanna Suszko
20 lat temu do Zamościa przybył św. Jan Paweł II fot. Janusz Kawałko
Wizyta polskiego papieża miała miejsce 12 czerwca 1999 r.

To bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń w historii diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Przyjazd Ojca świętego nastąpił na zaproszenie ówczesnego biskupa diecezjalnego Jana Śrutwy, ale było to jednocześnie pragnienie samego Ojca świętego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po 20 latach diecezjalna wspólnota chce upamiętnić fakt, że do Zamościa przyjechał następca św. Piotra, Jan Paweł II – święty. Zaplanowanych zostało wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział. O godz. 10:00 na Rynku Wielkim dla Ojca świętego zaśpiewają osoby z niepełnosprawnościami. O 11:00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież ze szkół noszących imię polskiego papieża. W południe w tym kościele sprawowana będzie Msza św. Zaprasza na nią ks. Sylwester Zwolak, jeden z organizatorów Zamojskiego Dnia Papieskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O 19:00 na Rynku Wielkim odbędzie się podziękowanie dla osób zaangażowanych w działalność i istnienie Katolickiego Radia Zamość. Będzie to także okazja do wspomnień z przygotowań do papieskiej wizyty. Ostatnim punktem Zamojskiego Dnia Papieskiego jest koncert na Rynku Wielkim. O godz. 20.00 wystąpi zespół Golec uOrkiestra.

Przypomnijmy, że Ojciec święty do Zamościa przybył 12 czerwca 1999 roku. Odwiedził katedrę, Rynek Wielki i Szpital Wojewódzki. Następnie udał się do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie na placu przy kościele spotkał się z pielgrzymami sprawując Liturgię Słowa.

Zapraszamy do włączenia się w Zamojski Dzień Papieski. Dodajmy, że Mszę św. o godz. 12:00 i koncert o 20:00 będziemy transmitować na naszej antenie.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe