SMOG

  • 12.06.2019, 14:09 (aktualizacja 12.06.2019, 14:11)
  • Małgorzata Kryk
SMOG
Zanieczyszczone powietrze w Polsce jest wynikiem pyłów pochodzących z pieców oraz smogu samochodowego. Dlatego w piątek (13.06) na drogach całego kraju prowadzona będzie policyjna akcja ph 'Smog”. Jej celem będzie eliminowanie z ruchu samochodów emitujących nadmierną ilość spalin.

Przy okazji prewencyjnych działań mundurowi będą reagować na wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym aut. Nadmierną ilość spalin, które są toksyczne zauważalna jest w dużych aglomeracjach miejskich m.in. w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Lublinie, Gdańsku czy Białymstoku. O jutrzejszych działaniach policyjnych informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. Dorota Krukowska – Bubiło,

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konsekwencją za nieprawidłowy stan techniczny auta będzie naprawa usterki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcja ma charakter profilaktyczny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby zmniejszyć ilość pyłów zanieczyszczanego powietrza, które emitują samochody w dużych miastach prowadzone są akcje antysmogowe promujące np. korzystanie z komunikacji miejskiej, rowerów czy sadzenie drzew i roślin, które zatrzymują zanieczyszczenia.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe