Zamojski Dzień Papieski

  • 12.06.2019, 14:27 (aktualizacja 12.06.2019, 14:32)
  • Anna Niderla-Kudach
Zamojski Dzień Papieski
Mija 20 lat od wizyty papieża Polaka na zamojskiej ziemi.

Świętujemy Zamojski Dzień Papieski (12.06). Dziś mija 20 lat od wizyty papieża Polaka na zamojskiej ziemi. Nasze zamojskie świętowanie wpisuje się w świętowanie ogólnopolskie, związane z okrągłą rocznicą I wizyty św. Jana Pawła II w Polsce – powiedział biskup diecezjalny Marian Rojek, podczas Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski z okazji odpustu papieskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii pasterz diecezji przypomniał jedną z głównych myśli wypowiedzi skierowanej do wiernych przez Jana Pawła II w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hierarcha przypomniał, że do odwagi wiary wzywał nas św. Jan Paweł II.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed mszą św. uczniowie ze szkół noszących imię św. Jana Pawła II przedstawili część artystyczną poświęconą jego postaci. Noszenie imienia papieża Jana Pawła II to duża odpowiedzialność i zadanie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zamościu ze wzruszeniem wspominamy tamte chwile.

loadingŁaduję odtwarzacz...

My zapraszamy do wspólnego świętowania Zamojskiego Dnia Papieskiego. Będzie czas na wspomnienia i przypomnienie sobie wizyty papieża w Zamościu. O godz. 19.00 na Rynku Wielkim wręczone zostaną nagrody Semper Fidelis, a o godz. 20.00 koncert zespołu Golec uOrkiestra. Wstęp jest wolny.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe