Rowerowy maj - SP 7 na podium

  • 14.06.2019, 13:00 (aktualizacja 14.06.2019, 14:16)
  • Małgorzata Kryk
Rowerowy maj - SP 7 na podium
Przed Pałacem Zamoyskich w Zamościu w piątek (14.06) przedstawiciele urzędu Miasta Zamość oraz uczniowie zamojskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami spotkali się, aby podsumować akcję „Rowerowy maj”.

Maj był najbardziej rowerowym miesiącem dla uczniów zamojskich podstawówek. Już po raz czwarty Urząd Miasta Zamość we współpracy z Miastem Gdańsk - pomysłodawcą kampanii przeprowadził akcję „Rowerowy maj", która skierowana była do uczniów zamojskich szkół podstawowych, mająca na celu promować ekologiczny transport.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym celem akcji było promowanie zdrowego trybu życia oraz redukowanie problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonie szkół, szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Pozwoliła ona na zmniejszenie ilości pojazdów, obniżenie hałasu, emisji spalin oraz poprawiła poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół. Przybyłych na uroczystość uczestników powitała Małgorzata Bzówka, wiceprezydent Miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie kampanii wyłoniono:
1. najbardziej „rowerową” szkołę,
2. najbardziej „rowerową” klasę w danej szkole,
3. najbardziej „rowerowych” uczniów.
Zwycięskie szkoły otrzymały nagrody finansowe w wysokości: 3 000,00 zł, 2 000,00 zł oraz 1 000,00 zł, a pozostałym szkołom wręczono okolicznościowe statuetki oraz dyplomy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku ubiegłym w kategorii najbardziej rowerowa: „szkoła” wygrała SP Nr 2, która środki finansowe w wysokości 3000 zł przeznaczyła na sprzęt pływacki. Płetwy oraz asortymenty wodne pomocne są w lekcjach wychowania fizycznego, które odbywają się na krytej pływalni w Zamościu. Dzieci ze zwycięskiej placówki, którą w tym roku okazała się SP Nr 7 w Zamościu na zajęcia lekcyjne przyjeżdżały chętnie, a przyznana nagroda finansowa była zaskoczeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Orzechowski dodał, że celem akcji było zachęcenie do jady na rowerze także osób dorosłych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W realizacji kampanii pomogli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, którzy znakowali rowery. W bezpieczeństwo zaangażowała się także Straż Miejska. Najlepsze klasy zostały nagrodzone biletami do zamojskiego kina, najlepsi uczniowie otrzymali wejściówki na basen, oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym rower, który otrzymała uczennica SP Nr 4 w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz nagród, statuetek i dyplomów dla uczestników przygotowano także mnóstwo atrakcji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Imprezę zrealizowano dzięki zaangażowaniu Miasta Gdańska i Zamościa,  Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Wydziałowi Kultury i Sportu, Wydziałowi Oświaty oraz dyrektorom, koordynatorom i nauczycielom zamojskich szkół, a także Policji i Straży Miejskiej.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe